Витоша открадна точка от Локо с 1:1 на „Лаута“ (ВИДЕО)

Анте Аралица изведе „черно-белите“ напред, Апостол Попов изравни 4 минути преди края

Локомотив (Пловдив) завърши 1:1 с последния в класирането на Първа лига Витоша (Бистрица) в среща от 24-ия кръг. Така гостите поднесоха голямата изненада, спечелвайки точка от съперник, борещ се за второто място в класирането и участие в евротурнирите.

Домакините започнаха по-уверено и в 11-ата минута можеха да поведат, но от удобна позиция Лукас Масоеро прати топката в аут. Диниш Алмейда отправи коварен удар отдалеч в 23-ата минута, но Николай Кръстев хвана топката.

Превъзходството на „черно-белите“ бе материализирано в 32-ата минута. Тогава Диниш Алмейда подаде на границата на наказателното поле към Анте Аралица, който се обърна и с елегантен прехвърлящ удар не остави никакви шансове на юношата на Левски Николай Кръстев.

Гостите опитаха да реагират и две минути преди почивката Атанас Кабов стреля 25 метра от свободен удар, но Илко Пиргов отрази удара.

Второто полувреме също започна с надмощие на домакините. В 52-ата минута Димитър Илиев стреля от воле, но Николай Кръстев се справи. Постепенно темпото на играта спадна и двата съперника не застрашиха сериозно вратите си. В 81-ата минута Димитър Илиев стреля неточно.

Футболистите на Витоша се възползваха от отпускането в редиците на „черно-белите“ и изравниха. В 86-ата минута Атанас Кабов центрира от корнер, Апостол Попов изпревари Диниш Алмейда и стреля с глава в далечния ляв ъгъл на вратата на Илко Пиргов за 1:1. Домакините бяха шокирани и не успяха да сторят нищо до края на двубоя.

Снимка: gong.bg