Витоша победи с 1:0 като гост Верея и изпревари Ботев (Пловдив) (ВИДЕО)

Стефан Христов отбеляза гола, който донесе третия успех за „тигрите“ от началото на сезона

Витоша (Бистрица) постигна трета победа в Първа лига като взе минимално 1:0 като гост на Верея в последен мач от 5 кръг. Със спечелената точка „тигрите“ излязоха на шесто място в класирането със 9 точки, като изпревариха пловдивския Ботев с 3 точки преди мача между двама тима в следващия 6 кръг. Верея е на последната 14-а позиция с едва 1 точка.

Срещата на „Трейс Арена“ не предложи особено интересни моменти и едва ли задоволи високите очаквания на публика и телевизионни зрители.

През първото полувреме най-добрият шанс в мача се откри пред гостите от Бистрица, които можеха да реализират в 33-тата минута. Наско Милев центрира меко от границата на наказателното поле към влизащия на скорост Ивайло Лазаров, но неговият удар с глава се отби от напречната греда.

Във втората част на мача Витоша отново бе по-активният тим и след няколко пропуска пред вратата на Георги Георгиев се стигна до 88-мата минута. Тогава Стефан Христов бе изведен от дълбочина и с удар от малък ъгъл вкара единствения гол в мача, с който донесе третата победа на Витоша от началото на сезона.

Резултатите от 5 кръг

в петък: Славия – Дунав (Русе) 2:0, Черно море (Варна) – Берое 0:0, в събота: Ботев (Пловдив) – Локомотив (Пловдив) 0:1, Ботев (Враца) – Етър 2:0, в неделя: Левски – Септември (София) 2:0, Лудогорец – ЦСКА-София 1:0, в понеделник: Верея – Витоша (Бистрица) 0:1