Вижте Мондиал 2018 в СНИМКИ И ВИДЕО

Франция е шампион, хърватите с исторически финал, мъка за германци, аржентинци, португалци и бразилци

21-ото Световно първенство по футбол вече е в историята. Франция спечели втората си световна титла след победа с 4:2 над храбра Хърватия, която за първи път в историята се класира на финала.

Лука Модрич взе Златната топка за най-добър играч, а Килиан Мбапе наградата за най-добър млад футболист.

Белгия спечели третото място и бранзовите медали за сметка на Англия. Утеха за островитяните е Златната обувка на Хари Кейн с 6 попадения на световното.

Предишният световен шампион Германия отпадна още в груповата фаза. Провал претърпяха и звездните селекции на Аржентина с Меси, на Португария с Роналдо и на Бразилия с Неймар.

Домакинът Русия достигна до четвъртфиналите, което може да се приеме като една от изненадите на Мондиал 2018.

Снимки: FIFA.com