Вижте репортаж от победата на Гришо и Давид на двойки (ВИДЕО)

Българинът и белгиецът излизат за мачовете си на сингъл днес следобед

Световният №5 Григор Димитров и първата ракета на Белгия Давид Гофен направиха успешен дебют като отбор, след като победиха французите Адриан Манарино и Фабрис Мартен със 7:6(3), 6:2 в мач от първия кръг на Мастърса в Монте Карло.

Двубоят не започна добре за Димитров и Гофен, които рано загубиха подаването си, но след това успяха да реализират единствената си възможност за пробив, за да стигнат до тайбрек, в който се наложиха със 7:3.

Във втората част българо-белгийският тандем бе на сериозна висота и постигна два пробива, за да затвори мача след час и 15 минути игра.

Във втория кръг на надпреварата предстои Димитров и Гофен ще се изправят срещу осмите поставени в схемата на двойки Иван Додиг и Раджийв Рам, които почиваха в първия кръг.

Днес и двамата се впускат в турнира на сингъл. Гришо стартира от втория кръг срещу французина Пиер-Юг Ербер, който отстрани ветерана от Италия Паоло Лоренци със 7:6 (7), 6:4. Българинът и опонентът му досега не са се срещали в турнирите на АТП. Мачът им ще започне не преди 16:00 часа.

Давид Гофен пък излиза срещу 19-годишния грък Стефанос Циципас. Гръкът елиминира в първия кръг Денис Шаповалов със 6:3, 6:4.

Григор Димитров и Давид Гофен могат да се срещнат на четвъртфиналите в Монте Карло.