Вижте успеха на Локо в дербито, отзивите и радостта! (СНИМКИ И ВИДЕО)

„Черно-бял“ Пловдив ликува след 1:0 над Ботев в Коматево и трета поредна победа в шампионата

Локомотив (Пловдив) спечели Дербито на Пловдив! „Черно-белите“ победиха като гост Ботев (Пловдив) в Коматево с 1:0. В герой за Локомотив се превърна резервата Димитър Илиев, който след удар с глава подпечата победата на „смърфовете“. Това е и трети пореден успех за възпитаниците на Бруно Акрапович след двете победи над Лудогорец и Верея.

През първото полувреме положения пред двете врати почти липсваха. В 20-та минута Парвиз Умарбаев стреля от пряк свободен удар, но Даниел Кайзер улови топката.

Надлъгването между двата отбора продължи и през втората част. Четвърт час преди края на срещата Локомотив откри резултата. Центриране от корнер на Елитон Жуниор намери Димитър Илиев, който с глава изведе „черно-белите“ напред. В 89-та минута Локомотив можеше да стигне до по-убедителна победа. Футболистите организираха бърза контаатака, Посинкович подаде към Райков, но изстрелът му бе блокиран.

С победата Локомотив се изкачи на 4-то място в класирането. „Смърфовете“ ще търсят четвърти пореден успех при домакинството си на Черно море. Мачът е в петък (24.08) от 21:00 часа на „Лаута“.

Вижте небивалата радост на футболисти и фенове след победата, почетната обиколка на отбора, както и отзивите след мача.

Снимки: lokomotivpd.com