ВК Хебър е на полуфинал за Купата на България

Носителите на трофея разбиха с 3:0 ВК Левски, излизат срещу Монтана Волей в битка за финала

Носителят на трофея от миналия сезон Хебър започна успешно защитата на Купата на България. Пазарджиклии вече са полуфиналисти в тазгодишния турнир при мъжете в Бургас. Отборът от Пазарджик, който е фаворит и през настоящата година, се наложи с 3:0 (25:22, 25:18, 25:19) над Левски.

Хебър, в чиито редица са пловдивчанинът Тодор Алексиев и блокировачът Теодор Тодоров, контролираше изцяло събитията на полето и поведе в резултата след 25:22 в първия гейм. Във втората част пазарджиклии отново демонстрираха силна игра на сервис в атака, за да вземат аванс от 2:0 след 25:18.

В края на третия гейм резултатът беше равен – 19:19, но Хебър спечели следващите шест разигравания, за да се поздрави с крайния успех след малко повече от един час игра.

На полуфиналите в турнира за националната купа в събота Хебър ще се изправи срещу Монтана, който също постигна чиста победа над Ботев (Луковит) с 3:0 (25:21, 25:21, 25:16).