ВК Марица пусна уникален календар за 2020-а година

Шампионките излизат срещу Перун (Варна) днес в първи мач от група „А“ на допълнителния турнир в НВЛ

ВК Марица (Пловдив) пусна в продажба за феновете си календара за 2020-а година.

Цената на календара е 5 лева и може да бъде закупен от зала „Лаута“, седалището на клуба с адрес бул. „Пещерско шосе“ 201, както и на всички домакински мачове на маричанки.

Интересното при тазгодишния календар е формата и визията на календара. Авторът е успял да пресъздаде една композиция от волейболна топка, шампионския отбор и всички съмишленици на клуба.

Шампионките започват днес участието си в първия допълнителен турнир от Националната волейболна лига. Те гостуват на Перун (Варна) от 16:00 часа в зала „Багира“ в Казанлък.

Марица е в група „А“, на която домакин е Казанлък. Останалите отбори освен шампионките са – домакините от Казанлък Волей (Казанлък), Берое (Стара Загора) и Перун (Варна), варненки домакинстват през този сезон именно в зала „Багира“.

Двата отбора се срещнаха в първия кръг в НВЛ отново в Казанлък. „Жълто-сините“ победиха категорично с 3:0.

В последния си мач в първенството шампионките победиха като гост Раковски (Димитровград) с 3:0 (25:13, 25:13, 25:8). Перун загуби гостуването си на Левски (София) с 0:3 (15:25, 5:25, 6:25).

Във временното класиране маричанки са убедителни лидери със седем победи от седем мача и без загубен гейм. Перун е на последното осмо място все още без точка и спечелен гейм.