ВК Марица стартира плейофите с 2 мача в Пловдив (ВИДЕО)

Шампионките играят на четвъртфиналите срещу ВК Перун днес и в петък в зала „Сила“

ВК Марица (Пловдив) стартира плейофите в Национална волейболна лига Демакс. Маричанки ще играят в четвъртфиналните плейофи срещу Перун (Варна). Двата отбора решиха първите две срещи да се играят в Пловдив.

Мачовете ще се играят от 17:00 часа днес и от 14:00 часа в петък в зала „Сила“.

Марица завърши категорично редовния сезон с 14 победи от 14 срещи и пълен актив от 42 точки и само един загубен гейм. Перун приключи редовния сезон на последното осмо място без победа и със само един спечелен гейм.

В последната си среща от НВЛ Марица победи с 3:0 като гост Славия (София), а Перун загуби с 0:3 като домакин на Берое (Стара Загора).

В останалите четвъртфинални плейофи ще се срещнат ЦСКА (София) – Локомотив (София), Берое (Стара Загора) – ДКС Варна (Варна) и Казанлък Волей (Казанлък) – Славия (София).

Играе се до две победи в три двубоя, а победителите се класират за полуфиналните плейофи.

Марица гони седмата си поредна титла в историята.