Влади Зографски с най-добро класиране за сезона

Алберт Попов 27-ми с слалома в Шамони, Милена Тодорова 41-ва в преследването на ЕП по биатлон

Най-добрият ни ски скачач Владимир Зографски изпусна уникален шанс за класиране в Топ 15 в старта за Световната купа във Вилингем (Германия).

След първия опит той бе на 11-о място, но във втория скочи само 117 метра и остана на 25-о в крайното класиране, нок отново взе точки за световната купа. Загубата от 14 места бе най-голямата в състезанието. Това все пак е най-доброто класиране за българина от началото на сезона.

Победата спечели норвежецът Халвор Егнер Гранеруд, който събра 285,5 точки в двата скока. Сед него бе сънародникът му Даниел Андре Танде с 276,6, а трети стана полякът Камил Щох с 272,2.

Алберт Попов завърши на 27-мо място в слалома в Шамони, Франция, кръг от Световната купа по ски-алпийски дисциплини.

По този начин 23-годишният Попов взе точки за Световната купа в четвърти пореден старт в тази дисциплина.

Попов даде 24-то време в първия манш и 19-ти резултат във втория, като общото му време бе 1 минута 40.70 секунди. Това му отреди 27-ма позиция от общо 29 завършили скиори. По този начин българинът добави четири точки към актива си за Световната купа и се смъкна с две места в класирането на слалома, като вече заема 26-та позиция със 75 точки.

Победител  стана французинът Клеман Ноел с време от 1 минута 38.58 секунди. На второ място се нареди Рамон Ценхойзерн от Швейцария на 16 стотни зад Ноел, а Топ 3 допълни австриецът Марко Шварц (+0.19), който водеше след първия манш, но даде едва 24-то време във втория.

Милена Тодорова завърши участието си на европейското първенство по биатлон в полския зимен център Дужники Здруй с 41-во място в преследването.

Българката стартира 11-а, като след първата стрелба направи две наказателни обиколки. После бе безгрешна от легнал, но от прав отново допусна два пропуска, плюс още един при последното си влизане на рубежа. Така с общо 5 наказателни обиколки Милена финишира 41-ва, на 3:20 мин. от шампионката Камила Жук, която завърши с перфектна стрелба за да спечели втора евротитла за домакините.

Така приключи българското участие на европейското първенство в Полша, което завършва днес със смесените щафети.

Следващите важни стартове в биатлона са на световния шампионат в Поклюка (Словения) от 9 до 22 февруари, за тях българските национали ще продължат подготовка на лагер в Риднау (Италия).