Волейболистките на Иван Петков на крачка от Лигата на нациите (СНИМКИ)

България с трета поредна победа, разби с 3:0 домакина Перу в полуфиналите и е на финал срещу Колумбия

Националките на България по волейбол се класираха на финал на чалъндж турнира за спечелване на квота за Волейболната лига на нациите. Момичетата на Иван Петков се наложиха категорично над домакина Перу с 3:0 (25:21, 25:22, 25:16) във втория полуфинал на надпреварата.

Двубоят започна равностойно, след което „лъвиците“ се откъснаха от опонента с добра преднина. След средата на гейма обаче латиноамериканките се доближиха и дори изравниха. Волейболистките на Иван Петков се мобилизираха и заиграха по-стабилно, като се оформи нова разлика. Перуанките отново се опитаха да направят пробив, но не се получи и българките поведоха в резултата с 1:0 гейма.

Във втората част домакините започнаха силно, но нашите момичета поеха инициативата в свои ръце и дръпнаха. В ключовите моменти момичетата на Карлос Апарисио опитаха да се върнат в играта, но усилията им не бяха достатъчни.

Третият гейм отново бе равностоен от начало. След това обаче „лъвиците“ доминираха и спечелиха без проблем с 25:16 и крайното 3:0.

Топреализатор бе обявената за MVP в Златната европейска лига Мария Каракашева с 13 точки (3 аса), Гергана Димитрова приключи с 12 точки (1 блокада). 11 точки добави Христина Русева (6 блокади), Мира Тодорова и Силвана Чаушева се отчетоха с по 10 (2 блокади, 1 ас) (1 блокада, 1 ас). За Перу Карла Ортис завърши с 12 точки.

Утре в 02:00 часа българско време България се изправя срещу Колумбия на финала, а два часа по-рано Пуерто Рико и Перу ще играят за третото място.