Волейболистките ни търсят първа победа в Апелдорн

След загубата от Полша снощи избраничките на селекционера Иван Петков ще се хвърлят с всички сили срещу домакините от Холандия

Волейболистките от националния отбор на България ще се опитат да запишат първа победа на европейската олимпийска квалификация в Апелдоорн (Холандия). „Лъвиците“ излизат срещу домакините във втория си мач от група „А“ на турнира. Срещата е тази вечер от 20:30 часа българско време в известната зала „Омниспорт“ и ще бъде давана пряко по БНТ 3.

Момичетата на Иван Петков започнаха с фалстарт на квалификацията, след като снощи отстъпиха на коравия тим на Полша с 1:3 гейма в първия си двубой в групата. По този начин България намали до минимум шансовете си за класиране напред към полуфиналите на турнира и да продължат да се борят за квота за Олимпиадата в Токио 2020. Българските волейболистки ще трябва да направят истинско чудо и да победят „лалетата“, които са много класен отбор.

От друга страна Холандия стартира отлично като победи без особени проблеми Азербайджан с 3:0 гейма в първата си среща снощи. Така „лалетата“ направиха много сериозна стъпка към класиране за полуфиналите на турнира. Те оглавиха класирането в групата с 3 точки, колкото има и втория Полша.

България има положителен баланс в срещите си с Холандия – 10:7, но е в серия от две поредни загуби, последната от която в Лигата на нациите през 2019-а година с 1:3 гейма.