Волейболистките загубиха от олимпийския шампион Китай

Утре е последният мач на България в Лигата на нациите срещу Германия

Волейболистките от националния отбор на България претърпяха 12-о поражение във Волейболната лига на нациите. „Лъвиците“ отстъпиха на домакина и олимпийски шампион Китай с 0:3 (18:25, 19:25, 16:25) в мач от група 18 в Нингбо.

Така родните представителки продължават да са на 15-а позиция в общото класиране със 7 точки (2 победи, 12 загуби), а азиатките са лидер с 32 точки (11 успеха, 3 поражения).

Състезателките на Ланг Пинг доминираха в първата част и закономерно поведоха. В началото на втория и третия гейм момичетата на Иван Петков започваха добре, но китайките взеха превес и не оставиха много възможности за противодействие. Така те записаха втората си поредна и общо 11-а победа.

Най-резултатна за „лъвиците“ бе Силвана Чаушева с 13 точки (1 ас, 1 блокада), 9 добави Нася Димитрова (1 ас). За азиатските им съпернички Жу Тинг бе над всички с 15 точки (2 аса, 2 блокади).

Утре са последните двубои от груповата фаза – България среща Германия, а Китай – Сърбия.

Стартовата шестица на българския тим изглеждаше така: Силвана Чаушева, Нася Димитрова, Мирослава Паскова, Гергана Димитрова, Петя Баракова, Мира Тодорова, Жана Тодорова (либеро).

Източник: bgvolleyball.com