Време е за пловдивското дерби! (ВИДЕО)

Ботев срещу Локомотив за честта на фланелката в сблъсък №110, почитат паметта на Тоско Бозаджийски

Ботев е домакин на Локомотив в 110-ото пловдивско дерби. Началото е от 14:30 часа на Футболен комплекс „Ботев 1912“.

Главен рефер на мача е Никола Попов с помощници Иво Колев и Димитър Русев, четвърти съдия е Георги Иванов, а съдийски наблюдател Иван Вълчев.

В срещите досега двата отбора са си разменили точно по 39 победи и имат 31 равенства. Последното беше на „Лаута“ през есента, когато двата отбора завършиха 1:1.

Както тогава, така и сега звездата на домакините Тодор Неделев е извън сметките. Треньорът Ферарио Спасов го включи в групата, за да повдига морала на съотборниците си.  Ботев беше отслабен и в защита след трансфера на Кристиан Димитров в Хайдук (Сплит).

Сред 18-те на Ферарио Спасов попадна новото попълнение в защита Иван Бандаловски, който трябва да замести Димитров, както и петима юноши на клуба.

Преди зимната пауза Ботев записа 6 поредни победи и e само на 1 точка от Топ 6, а Локомотив зимува на третото място, като в момента е на 4 точки зад втория Левски и на 1 пред четвъртия ЦСКА.

Локо бе напуснат от нигерийския защитник Стивън Езе, шампионът и ветеран Георги Илиев прекрати състезателната си кариера, а героят от финала за Купата на България Ален Ожболт бе продаден на словашкия Слован (Братислава).

Сред избраниците на Бруно Акрапович са новите попълнения Миховил Клапан, Валентино Пулиезе и Акинсола Акиниеми. В групата e и юношата на тима Петър Петров. Заради контузии срещата ще пропуснат Милош Петрович и Петър Витанов.

Мачът ще премине и под знака на покойния лидер на „жълто-черната“ агитка Тоско Бозаджийски, който бе убит от ултраси на ПАОК в Солун. Подготвена е специална хореография в негова памет, като футболистите на Ботев ще излязат със специални фланелки с неговия лик, срещата ще започне с едноминутно мълчание, а в 12-ата минута ще има бурни аплодисменти за 12-ия играч на тима.