Днес облачността ще е предимно значителна.
Преди обяд на отделни места в Западна България, а в следобедните часове на повече места в цялата страна ще има валежи от дъжд, в отделни райони интензивни и придружени с гръмотевици. В Източна България ще духа слаб до умерен вятър от север-североизток, а на запад ще е почти тихо. Максималните температури ще са между 24° и 29°, малко по-високи на места в Горнотракийската низина, в София около 24°.
В Пловдив и Асеновград ще има променлива облачност и ще превалява. Минималните температури ще са около 19°, а максималните ще достигат до 29°.
Атмосферното налягане ще се понижава и ще бъде по-ниско от средното за месеца.
В планините
ще преобладава облачно време с валежи от дъжд. Вятърът ще е слаб от юг-югозапад, в масивите от Източна България – от север. Максималната температура на 1200 метра ще е около 21°, 2000 метра – около 14°.
Над Черноморието
преди обяд ще преобладава слънчево време. Около и след обяд облачността ще се увеличи и на места главно по северното крайбрежие ще превали и прегърми. Вятърът ще е слаб, преди обяд от север, след пладне – от изток. Максималните температури ще са 27°-30°. Температурата на морската вода е 25°-26°. Вълнението на морето ще е 1-2 бала.
Слънцето в София изгрява в 6 ч. и 31 мин. и залязва в 20 ч. и 30 мин. Продължителността на деня е 13 ч. и 58 мин.
Луната в София залязва в 7 ч. и 47 мин. и изгрява в 21 ч. и 47 мин. Фаза на луната: един ден след пълнолуние.
В неделя
ще бъде предимно облачно, с валежи, на места, главно в Западна и Централна България, временно интензивни и значителни по количество, с гръмотевични бури. Вятърът ще е слаб, от северозапад, временно и ще стихва. Максималните температури ще са от 22°-23° в западните райони до около 30° в източните, където преди обяд ще има и слънчеви часове.
В понеделник
в Западна България вероятността за валежи намалява, облачността ще е разкъсана, на места и до предимно слънчево, температурите ще са с 3-4 градуса по-високи. В централните и източните райони все още ще има краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици, но ще са на по-малко места.