Времето: Слънчево и приятно топло, валежи не се очакват - DC news

Времето: Слънчево и приятно топло, валежи не се очакват

времето

Времето ще бъде слънчево с разкъсана висока облачност.

Ще е почти тихо. Минималните температури ще варират между 5° и 10°. Дневните ще се повишат и максималните ще са между 24° и 29°, в София около 23°.

В Пловдив и Асеновград ще е предимно слънчево. Минималните температури ще бъдат около 6°, а максималните през деня ще достигат до 26°.

Атмосферното налягане бавно ще се понижава, но ще остане по-високо от средното за месеца.

В планините

ще бъде слънчево, с разкъсана висока облачност. Ще духа до умерен вятър от север-североизток. Максималната температура на 1200 метра ще бъде около 15°, на 2000 метра – около 9°.

По Черноморието

ще е предимно слънчево с разкъсана висока облачност. Ще духа слаб до умерен вятър от юг-югозапад. Максималните температури на въздуха ще са 21°-24°. Температурата на морската вода е 14°-15°. Вълнението на морето ще е 1-2 бала.

Слънцето в София изгрява в 6 ч. и 00 мин. и залязва в 20 ч. и 46 мин. Продължителността на деня е 14 ч. и 45 мин.

Луната в София изгрява в 0 ч. и 59 мин. и залязва 9 ч. и 47 мин. Фаза на луната: два дни преди последна четвърт.

Подобни статии

Top