World Wide Locos, Херо и Крушарски гледаха Локо срещу казахстанци, а не срещу арменци (СНИМКИ)

loko (4)

Организацията на „черно-белите“ фенове в чужбина World Wide Locos подкрепи любимия си Локомотив (Пловдив) в последния му мач от подготовката в Анталия. Привържениците изгледаха загубата с 1:4 от Атирау и бяха опънали огромен транспарант.

Двубоят бе наблюдаван и от бившия наставник на „смърфовете“ Димитър Димитров-Херо, който бе в компанията на собственика Христо Крушарски. Именно Херо разкри, че противниците въобще не са лидери в Армения, а са казахстанци, които в момента са на четвърто място в класирането. Затова и Херо, който е начело на казахстанския Иртиш, е използвал възможността за разузнаване.

Това бе мач №6 за възпитаниците на Христо Колев на турска земя, като активът им е 3 победи, едно реми и две поражения.

Контролата се игра при изключително силен вятър, като през първото полувреме казахстанците нападаха по посока на вятъра и това значително ги улесни.

Атирау откри резултата още в 6-ата минута, а в 15-ата удвои след нелеп рикошет. След почивката играта се обърна, но казахстанският тим успя да се разпише още при първата си контраатака в 48-ата минута.

Последва силен натиск на „черно-белите“, като до края мачът се игра почти на една врата, но „смърфовете“ направиха доста пропуски. В 65-ата минута Стефан Велев намали на 1:3 след прехвърлящ удър при едно разбъркване пред вратата на Атирау.

Локо продължи да владее играта, но последваха още куп пропуски. Крайният резултат бе оформен в 88-ата минута след нова контраатака.

Локомотив: Ел Харуби, Крумов, Тунчев, Котев, Стоянов (46- Попов), Вълчев (46- Кики), Велев, Райнов (46- Траянов),  Гъргоров, Марчев, Карагарен.

Снимки:  lokomotivpd.com