Йънг Бойс унижи ЦСКА с 3:0 (ВИДЕО)

Слабата защита и нови пропуски на Али Соу доведоха до втора загуба за „червените“, които останаха последни в групата

Швейцарският шампион Йънг Бойс нанесе втора загуба на ЦСКА в група „А“ на Лига Европа, след като спечели с 3:0 домакинството си от третия кръг.

Така „червените“ останаха на последно място във временното класиране със само 1 точка и без отбелязан гол, докато съперникът им вече има 4 в своя актив, с колкото е и вторият ЧФР Клуж.

По-рано през деня Рома разби румънския тим с 5:0 и оглави подреждането със 7 точки от трите си досегашни двубоя, а впоследствие „червените“ бяха надиграни на стадион „Ванкдорф“.

Временният им наставник Даниел Моралес реши да остави на пейката Тиаго Родригес за сметка на Адалберто Пеняранда, но лятното попълнение почти не помагаше в защитен план.

Отбраната на „армейците“ пък изглеждаше на моменти комично на изкуствения терен в Швейцария преди почивката, макар че трябва да се отбележи, че от нея липсваха капитанът Петър Занев и бразилският универсален боец Жеферсон.

Защитата на ЦСКА се пропука още във втората минута, когато Вальо Антов и Юрген Матей не се разбраха за една висока топка и тя бе овладяна от Феликс Мамбимби. 19-годишният нападател без забавяне преодоля Бусато и откри резултата – 1:0.

Последваха две спасявания на вратаря на ЦСКА, докато първата добра атака на българския тим дойде в 12-ата минута, когато Санкаре изведе в коридор Али Соу зад гърба на защитата, но ударът на нападателя по диагонала премина покрай гредата.

Шест минути по-късно Йънг Бойс вкара втори гол. Миралем Сюлеймани финтира Юрген Матей в пеналта и от близка дистанция не остави шансове на Бусато, за да направи резултата 2:0.

Това се случи в 18-ата минута, а в 32-ата Мамбимби бе оставен непокрит в наказателното поле на ЦСКА след центриране и с плонж оформи класиката – 3:0.

Пет минути след попадението „армейците“ имаха отличен шанс да намалят изоставането си, но нямаха късмет.

В 37-ата Пеняранда изведе Али Соу зад гърба на защитата и нападателят стреля силно, ала нацели гредата. Впоследствие удар на самия Пеняранда бе блокиран и топката стигна до Йомов, който обаче стреля над вратата.

Това бе най-чистото положение на „червените“ през целия мач, а малко след него дойде почивката.

През второто полувреме ЦСКА се опита да натисне и имаше териториално предимство, но на практика не създаде нито една чиста ситуация за гол.

Нарушенията зачестиха и срещата се накъса, което доведе до две спречквания между футболисти на терена, а белгийският арбитър Лоурънс Висер успокои нещата с няколко жълти картона.

Наставникът на гостите пък извърши и петте позволени смени, ала те не помогнаха на отбора и в крайна сметка „червените“ трябваше да се примирят с поражението.

До края то можеше да стане и по-изразително, тъй като 18-годишният Фабиан Ридер бе близо до попадение в 86-ата минута, но ударът му от дъгата пред пеналта премина на сантиметри от гредата.

Така ЦСКА загуби от младия отбор на Йънг Бойс с 0:3 и вече трябва да мисли за визитата на Монтана в Първа лига тази неделя.

Следващият двубой на „армейците“ в Лига Европа отново е срещу швейцарския тим, но на „Българска армия“.

Мачът в София е от 19:55 часа на 26-и ноември, докато нападателят Али Соу, който на два пъти можеше да се разпише в Швейцария, няма гол вече от 720 игрови минути.