Яник Синер ще защитава трофея от Sofia Open срещу Гаел Монфис (ВИДЕО)

Финалът е днес от 16:30 часа в зала „Арена Армеец“

Шампионът от 2020 г. Яник Синер от Италия ще защитава трофея си от Sofia Open. Водачът в схемата се класира за големия финал, след като победи с 6:3, 7:5 Филип Краинович (Сърбия, №5) във втория полуфинален двубой за вечерта. Преди него, с успех в два сета се поздрави и Гаел Монфис, за когото предстои дебютно участие на финал в София. Така, за титлата от шестото издание на турнира ще се изправят първите двама поставени. Това ще бъде втори случай в историята на Sofia Open, в който №1 и №2 достигат до финал. Първият бе в дебютното издание през 2016 г., когато водачът в схемата Роберто Баутиста Агут победи подгласника си Виктор Троицки.

В мач с две лица, 35-годишният Гаел Монфис се наложи със 7:5, 6:0 над американеца Маркос Хирон. Изключително равностоен първи сет беше гарниран с еднопосочен трафик през втория и след 65 минути игра Монфис се поздрави с успеха.

Днес Монфис ще се опита да спечели 11-та титла. За последно французинът стана шампион на турнира в зала в Ротердам миналата година.

Двубоят започна със сравнително бързи сервис-геймове, като двамата взимаха лесно подаванията си до петия гейм, когато Хирон стигна до точка за пробив, която реализира след форхенд в аут на Монфис. Французинът далеч не се предаде и на свой ред заигра на върха на риска, което му донесе желания брейк в осмия гейм и изравняване – 4:4. Когато сервира за място в тайбрек, Хирон успя да отрази два сетбола, но при третия капитулира.

Двубоят през втората част беше коренно различен. Драматичната развръзка на първия сет явно повлия негативно на емоциите на Хирон, който не успя да вземе дори гейм.

Американецът, все пак, има от какво да е доволен от седмицата си в София, тъй като за него това беше първо участие на полуфинал в турнир от световния тур.

Макар и да постигна пореден чист успех в София, двубоят срещу Филип Краинович не беше никак лесен за Яник Синер. В първия сет двамата си размениха по един пробив, преди Синер да нанесе нов удар за преднина 5:3, след което с гейм на 15 откри резултата в двубоя.

През втората част двамата се вкопчиха в здрава битка за всяка точка. Краинович първи успя да пробие и впоследствие да поведе 5:2 гейма, но Синер не само навакса изоставането си, но записа впечатляваща серия от 5 последователни гейма, която му осигури успеха в два сета и място в неделния финал.

Синер приключи срещата със 7 аса на сметката си, като спечели 75 от общо изиграни 133 точки.

Финалът е не преди 16:30 часа днес. Преди това, от 14:00 е двубоят за титлата на двойки.