Япония победи Колумбия с 2:1 (ВИДЕО)

Карлос Санчес получи първия червен картон на Мондиал 2018 още в третата минута

Япония победи Колумбия с 2:1 в първия мачот група „Н“ на Мондиал 2018. Това бе първи успех за „самураите“ над южноамериканците, от които загубиха с 1:4 на СП през 2014 година.

Срещата предложи вихрено начало с детинска грешка на Карлос Санчес, получил дебютния червен картон на световните финали в Русия, след което японците бяха почти пълни господари на стадион „Мордовия“ в Саранск.

Той получи директен червен картон, тъй като спря с ръка топката, която навярно влизаше във вратата и така остави своите с човек по-малко, а Япония получи дузпа. Шинджи Кагава застана зад топката и я прати в мрежата, откривайки резултата в шестата минута, за да направи изключително тежка задачата на колумбийците до края.

Те обаче не се отказаха и малко преди паузата Радамел Фалкао спечели свободен удар, който Хуан Куинтеро изпълни хитро и превърна в гол след неубедителна изява на японския вратар.

След паузата обаче японците заиграха силно и пропуснаха няколко изгодни положения преди да поведат отново в 73-ата минута.

Тогава, след едно центриране от корнер Давид Оспина бе нерешителен в наказателното си поле и Юя Осакo прати топката с глава първо в гредата, а после и в мрежата за 2:1.

В 18:00 часа започва другия мач от групата между Полша и Сенегал.

Снимка: FIFA.com