Ясни са 6 от 1/8-финалистите в Шампионската лига (ВИДЕО)

Вижте репортажи от мачовете снощи

Аржентинският нападател Пауло Дибала вкара гол от пряк свободен удар от почти невъзможна позиция и Ювентус победи Атлетико (Мадрид) с 1:0 в Торино в мач от петия кръг на груповата фаза в Шампионската лига по футбол. Така италианските първенци спечелиха група „D“ и оставиха Атлетико втори.

Ювентус спечели пряк свободен удар малко пред наказателното поле, но и на метър-два пред голлинията. Това обаче не се оказа проблем за Дибала, който изпрати топовен шут покрай стената и топката се оплете в далечния ъгъл на вратата на Атлетико за 1:0 в 45-та минута.

В другия мач от групата Байер (Леверкузен) спечели ключови три точки в предпоследния си мач от груповата фаза на Шампионската лига, след като се наложи с 2:0 срещу Локомотив (Москва) като гост. По този начин германците останаха на една точка от Атлетико и в същото време увеличиха преднината си срещу опашкаря Локо на три.

Така германският тим ще има шанс при победа над Ювентус и победа или равен на Локомотив срещу Атлетико, за да играе в осминафиналите на Шампионската лига. Ако пък испанците спечелят точка или три, германците ще играят със сигурност в Лига Европа.

Реал (Мадрид) пропусна да победи Пари Сен Жермен в последния мач между двата отбора от група „А“ и испанците трябваше да се задоволят само с равенство 2:2 на „Сантиаго Бернабеу“. То ги остави на второ място в потока, който французите спечелиха с пет точки преднина кръг преди края.

Карим Бензема изведе Реал (Мадрид) напред в резултата в 17-та минута с удар на празна мрежа в своя мач номер 100 в Шампионската лига, а в 79-та французинът се разписа за 2:0 с глава. Килиан Мбапе обаче намали изоставането на парижаните в 81-та минута след грешка на вратаря Тибо Куртоа и секунди по-късно Пабло Сарабия изравни.

Брюж пък стигна до драматично равенство 1:1 срещу Галатасарай и остана на точка пред турците в битката за Лига Европа. Адем Бююк изведе домакините напред в 11-та минута, но във втората на добавеното време Крепин Диата навлезе от дясното крило към наказателното поле и изравни с точен шут към далечния ъгъл. След попадението последваха сдърпвания, заради които Брюж получи два червени картона.

В група „В“ Байерн (Мюнхен) разгроми със 6:0 като гост Цървена звезда, записвайки пета поредна победа. 4 гола вкара нападателят на баварците Роберт Левандовски.

Английският Тотнъм обърна Олимпиакос от 0:2 до 4:2 и си осигури второто място в групата и продължаване на осминафиналите.

В група „С“ Манчестър Сити направи 1:1 с Шахтьор (Донецк) и остана начело с актив от 11 точки. В другия мач Аталанта победи Динамо (Загреб) с 2:0 и битката за второто и третото място остава за последния кръг.