Йошихито Нишиока е следващият съперник на Гришо в Рим

Японецът отстрани Миомир Кецманович, българинът има победа над него в единствения двубой помежду им

Йошихито Нишиока ще се изправи срещу Григор Димитров във втория кръг на „Мастърс 1000“ турнира в Рим. Японецът записа убедителна победа над Миомир Кецманович с 6:4, 6:1, съобщава tenniskafe.com.

Мачът продължи 78 минути, като Нишиока държеше инициативата през почти цялото време и само веднъж позволи на Кецманович да поведе в геймовете. Това се случи в началото на втория сет, преди японецът да направи серия от шест поредни спечелени гейма и категорично да приключи сета в своя полза.

Миналата седмица Нишиока отпадна още в първия кръг на турнира в Кицбюел след загуба с 3:6, 0:6 от Гуидо Пея, а преди това бе елиминиран в същата фаза и на US Open. Тогава японецът водеше с 2:0 сета срещу Анди Мъри, но трикратният шампион от Големия шлем успя да осъществи пълен обрат.

До момента Димитров и Нишиока са се изправяли един срещу друг само веднъж. Това се случи в първия кръг на турнира в Бризбейн миналата година, като българинът надделя с 6:3, 6:4.

Понастоящем Димитров заема 22-ро място в световната ранглиста, докато Нишиока е на 50-а позиция.