Юнайтед детронира Челси и е на четвъртфинал за Купата (ВИДЕО)

Пол Погба с асистенция и гол при победата с 2:0 на „Стамфорд Бридж“

Манчестър Юнайтед детронира носителя на трофея Челси с 2:0 на „Стамфорд Бридж“ и се класира за четвъртфиналите в турнира за купата на Футболната асоциация на Англия.

Възпитаниците на Оле Гунар Солскяер взеха частичен реванш за поражението си от лондончани на финала през миналата година, а с основна заслуга за успеха беше Пол Погба.

Погба се отличи с отлична асистенция от ляво за първото попадение на Андер Ерера с глава на 31-вата минута, а след това малко преди почивката сам реализира с глава след подаване от дясно на Маркъс Рашфорд.

Домакините имаха един по-сериозен шанс в началото на двубоя, когато Серхио Ромеро направи двойно спасяване след удар от фаул на Давид Луис и при добавката на Педро, но като цяло бяха разочароващи, а мениджърът Маурицио Сари беше изпратен с освирквания и с викове „Жозе Моуриньо“.

На четвъртфиналите Манчестър Юнайтед ще гостува на Уулвърхямптън на 16 март.