Юнайтед и Милан направиха 1:1, победи за Виляреал и Аякс (ВИДЕО)

Рома, Арсенал и Тотнъм с решителни крачки към четвъртфиналите на Лига Европа

Манчестър Юнайтед и Милан завършиха 1:1 в най-интересния мач от осминафиналите в турнира Лига Европа. 18-годишният котдивоарец Амад Диало откри резултата в първия двубой на „Олд Трафорд“, а датският защитник Симон Кяер изравни за „росонерите“ в добавеното време.

Милан доминираше през първата част и в 11-а минута стигна до гол след великолепно изпълнение на Франк Кесие. Попадението обаче бе отменено след намесата на ВАР заради игра с ръка на котдивоареца.

Най-интересната ситуация преди почивката обаче бе пред вратата на Донарума. В 39-а минута топката бе центрирана на далечната греда към защитника Хари Магуайър, който направи по-трудното, като от един метър нацели гредата.

Юнайтед започна с пределна концентрация втората част и поведе в 50-а минута. Бруно Фернандеш намери 18-годишния Амад Диало в наказателното поле и той майсторски с глава прехвърли Донарума, отбелязвайки дебютния си гол с фланелката на Юнайтед.

В добавеното време Симон Кяер изравни с глава след центриране от корнер.

Виляреал спечели комфортна победа с 2:0 като гост на Динамо (Киев) и взе удобна преднина преди реванша. Испанците извоюваха успеха на Олимпийския стадион в Киев след голове на Пау Торес и Раул Албиол.

Аякс надигра с 3:0 у дома швейцарския Йънг Бойс. Нидерландците се наложиха трудно, като и трите попадения паднаха в последните 30-ина минути на мача. Дави Клааасен откри в 62-а минута, а Душан Тадич в 82-а и Брайън Броди в добавеното време оформиха класическата победа.

Осигурилият си титлата в Шотландия през изминалия уикенд тим на Глазгоу Рейнджърс измъкна удобен резултат 1:1 при гостуването на Славия (Прага). Румънецът Николае Станчу изведе пражани в резултата в 7-а минута, но Филип Еландер вкара ценния гол като гост за шотландците в 36-а минута.

Рома, Арсенал и Тотнъм също направиха решителна крачка към четвъртфиналите в турнира Лига Европа. Трите отбора взеха комфортни победи в първите срещи от осминафиналите и са фаворити за реваншите след седмица.

Арсенал спечели с 3:1 при гостуването на Олимпиакос и очаква спокойно ответния мач в Лондон. Мартин Йодегор откри резултата в 34-а минута с мощен шут извън наказателното поле и неубедителна намеса на вратаря на домакините. Олимпиакос изравни в 58-а минута след грешка на Дани Себайос, която позволи на Юсеф Ел Араби да се разпише за гръцкия тим. Арсенал изкова успеха с попадения на Габриел в 78-а минута и Мохамед Елнени в 85-а.

Рома разби Шахтьор (Донецк) с 3:0 на „Олимпико“ и на практика обезмисли реванша в Украйна на 18 март. „Вълците“ играха с част от резервите, но и това бе достатъчно за успеха. Един Джеко и Крис Смолинг останаха на пейката като превантивна мярка заради леки контузии, но това не повлия на хода на играта.

Лоренцо Пелегрини откри резултата в 23-а минута, а след почивката Стефан Ел Шаарауи и Джанлука Манчини добавиха още два гола за римляните.

Титуляр за Шахтьор бе бившият нападател на ЦСКА Жуниор Мораес, но той не успя да се отличи и бе заменен 15-ина минути преди края.

Тотнъм взе чиста победа с 2:0 у дома срещу Динамо (Загреб). Лондончани очаквано доминираха и рутинно спечелиха с два гола на звездата Хари Кейн. Английският национал откри в 25-а минута и добави второ попадение в 70-а минута. Малко преди края Кейн се контузи и бе заменен от Карлос Винисиус.

Чиста победа с 2:0 постигна и испанският Гранада срещ Молде от Норвегия. Хорхе Молина откри резултата в 26-а минута, а Роберто Солдадо вкара втори гол в 76-а минута.
Норвежците доиграха мача с човек по-малко след втори жълт и червен картон на Мартин Елингсен в 71-а минута.