Юнайтед настигна Ливърпул след 2:1 над Астън Вила (ВИДЕО)

Уест Хям изненада Евъртън с 1:0 като гост

Манчестър Юнайтед настигна Ливърпул в класирането на Висшата лига, след като победи Астън Вила с 2:1 на „Олд Трафорд“. Двата тима имат по 33 точки, но шампионите остават начело заради по-добрата си голова разлика. Тимът от Бирмингам е на шеста позиция с 26 точки.

Само около 60 секунди след началото на мача домакините можеха да ударят. Бруно Фернандеш получи пас зад отбраната на Астън Вила и опита центриране, което беше пресечено от Емилиано Мартинес.  В десетата Марсиал шутира от границата на наказателното поле, а вратарят изби удара му в корнер. Впоследствие Хари Магуайър насочи топката с глава в ръцете на Мартинес.

Три минути по-късно Джон Макгин принуди Давид Де Хеа да се намесва, за да предотврати попадение. Фред не успя да уцели вратата на гостите в 16-ата, а в 37-ата Бруно Фернандеш също не намери целта.

Усилията на „червените дяволи“ се увенчаха с успех в 40-ата минута. Аарън Уан-Бисака центрира и непокрития Марсиал вкара за 1:0.

Второто полувреме запобна вихрено за гостите и в 52-ата минута удар с глава на Оли Уоткинс беше спасен по изумителен начин от Давид Де Хеа. Само две по-късно Анвар Ел Гази не уцели вратата. В 58-та минута Астън Вила все пак изравни. След бързо изпълнен фаул Джак Грийлиш центриране към Бертранд Траоре, който не сбърка за 1:1.

Радостта на гостите обаче трая твърде кратко. В 61-ата реферът видя нарушение срещу Пол Погба в наказателното поле. Бруно Фернандеш застана зад бялата точка и беше точен за 2:1.

До края на мача не липсваха положения и пред двете врати, но вратарите бяха на много високо ниво и резултатът остана непроменен.

Уест Хем изненадващо спечели с 1:0 гостуването си Евертън от Висшата лига. Томаш Сучек донесе успеха на „чуковете“ с попадение в 86-ата минута. Така беше сложен сложен край на серията на гостите от четири поредни победи в първенството. Тимът на Карло Анчелоти е четвърти в класирането, на четири точки от лидера Ливърпул. Уест Хем пък се изкачи до десета позиция.

Евертън започна по-активно двубоя и в шестата минута Сигурдсон подаде в наказателното поле, но Крейг Доусън не се справи по най-добрия начин, но вратарят на „чуковете“ Рандолф спаси.

Минута по-късно Джарод Боуен стреля с глава, но доста далеч от целта. В деветата Том Дейвис шутира силно но покрай левия стълб. Половин час след началото удар на Аарън Кресуел от границата на наказателното поле мина на сантиметри от вратата на Пикфорд. В края на първата част Бернард стреля опасно , но Рандолф показа добър рефлекс и изби в корнер.

В 49-ата минута Калвърт-Люин падна в наказателното поле с надеждата за дузпа, но съдията не му обърна внимание. В 61-ата Арън Кресуел стреля от пряк свободен удар, но Пикфорд спаси вратата си от гол.

Четири минути преди края Уест Хем си осигури трите точки. След рикошет топката попадна в Томас Сучек, който отблизо я прати във вратата.