Юнайтед обърна с 2:1 ЛАСК, ФК Копенхаген отстрани Истанбул ББ (ВИДЕО)

Интер победи с 2:0 Хетафе, Шахтьор също на 1/4-финал в Лига Европа след 3:0 над Волфсбург

Манчестър Юнайтед спечели с 2:1 домакинството си на ЛАСК от Лига Европа. Мениджърът Оле Гунар Солскяер си беше позволил да даде почивка на някои основни играчи, а тимът му се нуждаежеше от обрат, за да запише втори успех срещу този съперник. „Червените дяволи“ имаха ванс от 5:0 след първия мач и продължават на 1/4-финалите, където ще срещнат ФК Копенхаген. Датчаните победиха с 3:0 Истанбул Башакшехир и с общ резултат 3:1 елиминираха съперника си.

На „Олд Трафорд“ гостите поведоха с гол на Филип Визингер в 55-ата минута. Само две по-късно Джеси Лингард изравни. Успехът на Юнайтед донесе Антони Марсиал. Той се разписа в 88-ата минута.

Европейските клубни турнири се завърнаха с четири мача от надпреварата. След 4 месеца чакане се изиграха три реванша, а Интер елиминира Хетафе в една среща на неутрален терен. Ромелу Лукаку в 33-ата и Кристиан Ериксен в 83-ата минута донесоха успеха за „нерадзурите“.

“Нерадзурите” сложиха край на черната си серията си от шест поредни мача без победа срещу испански тим.

Ромелу Лукаку даде аванс на “нерадзурите” в 33-та минута. Бастони пусна перфектен далечен пас към белгиеца, който използва физиката си, за да запази топката и с премерен удар по диагонала направи 1:0. Това бе 30-ти гол на Лукаку във всички турнири този сезон, с което стана четвъртият футболист на Интер, постигнал това след Роналдо (34 през 1998 г.), Диего Милито (30 през 2010) и Самуел Ето’о (37 през 2011). Отделно Лукаку се разписа в осми пореден мач в Лига Европа, като вкара и в двата срещу Лудогорец в предишната фаза.

В 72-та минута Диего Годин игра с ръка в наказателното поле и след намесата на ВАР главният рефер посочи бялата точка. Опитният Хорхе Молина се нагърби да изпълни, но силният му удар мина покрай гредата.

В 83-та минута резервата Кристиан Ериксен реши всичко с втори гол, минути след като се появи на терена.

Шахтьор (Донецк) разби с 3:0 Волфсбург и се класира за четвърфиналите на Лига Европа. Украинците имаха аванс от 2:1 след първия мач.

Трите попадения на ст. „Олимпийски“ в Киев паднаха в разстояние на само четири минути. На два пъти се разписа бившият футболист на българския ЦСКА Жуниор Мораеш, а един гол добави Манор Соломон.

Всички двубои започнаха с минута мълчание в памет на жертвите на пандемията от коронавирус.

Днес ще станат ясни и останалите четири отбора, които ще продължат на 1/4-финалите в Лига Европа.

Резултати, Лига Европа, осминафинали: ФК Копенхаген – Истанбул Башакшехир 3:0 (0:1 в първия мач), Шахтьор (Донецк) – Волфсбург 3:0 (2:1), Манчестър Юнайтед – ЛАСК (Линц) 2:1 (5:0), Интер – Хетафе 2:0