Юнайтед остана на върха след 0:0 на „Анфийлд“ срещу Ливърпул (ВИДЕО)

Тотнъм победи с 3:1 като гост Шефилд Юнайтед, Наполи разби Фиорентина със 6:0, Байерн се измъчи за 2:1 срещу Фрайбург

Манчестър Юнайтед измъкна 0:0 при гостуването си на Ливърпул от от 19-ия кръг на английската Висша лига. По-този начин „червените дяволи“ заразиха аванса си от три точки пред мърсисайдци, които са трети. Тимът на Юрген Клоп не успя да спечели четвърти пореден мач за първенство. В последните три пък не е вкарал гол.

Ливърпул започна много силно двубоя. Юнайтед бе прибран дълбоко в своята половина и чакаше възможности за контраатака, но такива рядко се откриваха пред „червените дяволи“. Ливърпул създаде няколко интересни ситуации, но лисваше точния удар. В третата минута Шакири пусна отличен пас към Робертсън, но той прати топката встрани от вратата. Секунди по-късно Тиаго намери Александър-Арнолд в наказателното поле на Юнайтед, но атаката на „червените“ отново не даде резултат.

Четвърт час след началото Фирмино опита удар, топката рикошира в защитник на съперника и попадна в Робертсън, но и той не намери целта.

Постепенно Манчестър Юнайтед успя да излезе от своята половина и да погледне към вратата на домакините. В 34-ата минута Бруно Фернандеш стреля опасно от пряк свободен удар, но встрани от вратата. Секунди по-късно Ливърпул контраатакува чрез Мохамед Салах, който намери Роберто Фирмино на границата на наказателното поле, но ударът на бразилеца се оказа слаб и право в ръцете на Де Хеа.

В крайна сметка Ливърпул отправи девет изстрела през първото полувреме, но само един точен. Юнайтед пък ритна камо веднъж към вратата на домакините, а двата отбора се прибраха на почивката при 0:0.

В 50-ата минута Мане опита удар към вратата на Юнайтед, но не сполучи. Три по-късно Фабиньо се намеси отлично при опасна атака на „червените дяволи“, а топката излезе в корнер.

След час игра Солскяер извърши промяна, включвайки в игра Единсон Кавани на мястото на Антони Марсиал. В 62-ата Юнайтед сгреши при изнасянето на топката и се стигна до голова ситуация пред Мохамед Салах, но неговият удар бе блокиран в корнер.

В 75-ата минута Юнайтед пропиля най-чистото си положение в мача. Люк Шоу проби по левия фланг и нахлу в наказателното поле, за да подаде по земя към Бруно Фернандеш. Португалецът стреля от непосредствена близост до вратата, но ударът му се оказа в обсега на Алисон, който успя да реагира и да избие с крак.

Минута по-късно Юрген Клоп извърши първата си смяна в мача, пускайки в игра Къртис Джоунс на мястото на Джердан Шакири. Малко след това Тиаго Алкантара елиминира съперник в средата на терена, спечели терен и си осигури пространство за стрелба, а след това нанесе никак лош удар от дистанция, който бе спасен от Де Хеа.

В 83-ата минута Пол Погба получи подаване в наказателното поле и стреля, но Алисон го отказа с брилянтна намеса. С това приключи и всичко интересно в зрелището на „Анфийлд“.

Тотнъм спечели с 3:1 гостуването си на последния Шефилд Юнайтед.

Гостите стартираха отлично и в четвъртата минута Стивън Бергвайн отправи изстрел опасен изстрел, който Аарън Рамсдейл извади в ъглов удар. След изпълнението му Тотнъм откри резултата. Серж Орие се извиси над всички и с глава реализира – 0:1.

„Шпорите“ можеха да удвоят аванса си след отлична комбинация в центъра. Хари Кейн изведе Хюн Мин Сон зад гърба на защитата. Кореецът прехвърли елегантно Рамсдейл, но топката срещна левия страничен стълб и излезе в аут.

Половин час след началото на мача се наложи и на Уго Лорис да се намесва. Френският вратар улови изстрел на Оливър Бърки. Малко след това и Джон Флек също опита да изненада капитана на Тотнъм, но без успех.

В 40-ата минута Емил Хойберг подаде към Хари Кейн, който от границата на наказателното поле реализира в долния ляв ъгъл.

Тотнъм стартира добре и второто полувреме. Хари Кейн стреля от дистанция, но Аарън Рамсдейл изби в ъглов удар. В 59-ата минута Шефилд Юнайтед намали резултата. Джон Флек центрира в наказателното поле, където Дейвид Макголдрик бе над всички и с глава реализира в десния ъгъл.

Радостта на домакините не трая дълго и три по-късно Тотнъм отново дръпна с два гола. Танги Ндомбеле се освободи в наказателното поле и прехвърли Аарън Рамсдейл.

До края на двубоя Хари Кейн пропусна добро положение. Изстрелът му премина над вратата.

Отборът на Наполи разби Фиорентина с впечатляващото 6:0 в мач от 18-ия кръг на италианската Серия „А“. Въпреки резултата, играта на „виолетовите“ съвсем не бе за подценяване, но неаполитанците бяха убийствени на контраатака.

Головата фиеста стартира още в седмата минута с попадение на Лоренцо Инсиние. Трийсет минути по-късно Диего Деме удвои аванса на неаполитанците, а в 38-ата минута Ирвинг Лосано направи резултата класически.

В самия край на първата част Пьотр Желински стъжни още повече положението на „виолетовите“, разписвайки се за 4:0.

Напук на огромното изоставане, Фиорентина имаше своите шансове през втората част, но не съумя да намали разликата. Дори напротив, тя стана още по-голяма.

В 72-ата минута Лоренцо Инсиние бе точен от дузпа за 5:0, а малко преди последния съдийски сигнал Матео Политано оформи крайното 6:0.

Така Наполи се изкачи до третата позиция в класирането с актив от 34 точки, а Фиорентина остава 14-и с едва 18 пункта.

Шампионът Байерн (Мюнхен) надигра Фрайбург с 2:1 у дома в мач от 16-ия кръг на Бундеслигата, с което превъзмогна моментната криза, довела до две загуби в рамките на няколко дни.

Играчите на Ханзи Флик създадоха много положения, но имаха и шанс, защото в 90-ата минута гостите удариха греда.

Роберт Левандовски вкара за 1:0 в 7-ата минута, с което вече има 21 попадения, което е рекорд на този етап от надпреварата в германския елит.

Фрайбург изравни в 62-ата чрез бившия играч на домакините Нилс Петерсен.

Той се беше появил като смяна секунди по-рано и с глава засече след заучено изпълнение на корнер. На помощ тук се притече технологията на голлинията, която извести съдия, че кълбото я е преминало с целия си обем.

Скоро след това Байерн си върна аванса. В 74-ата Мюлер насочи топката в левия ъгъл на вратата на Фрайбург – 2:1.

Левандовски излезе на стрелкова позиция в 79-ата, но този път Флориан Мюлер отби. Десет минути по-късно отличен пробив на Сане също завърши с удар, но и спасяване на вратаря.

Домакините също веднъж бяха спрени от гредата, а в самото начало съдията не отсъди дузпа в тяхна полза при много дискусионна ситуация. Серж Гнабри напусна с травма още преди почивката. С този успех Байерн си гарантира, че ще е лидер след първата половина от сезона в Германия, тъй като има 4 точки аванс на върха.

През идната седмица Байерн го очакват две гостувания – на Аугсбург в междинния кръг и на Шалке 04.