Юнайтед победи Бенфика с куриозен гол (ВИДЕО)

Барселона, Ювентус, ПСЖ и Байерн записаха очаквани победи

Манчестър Юнайтед и Базел постигнаха победи като гости в група „А” на Шампионска лига. Юнайтед спечелиха минимално с 1:0 при визитата си на Бенфика, като домакините завършиха мача в намален състав след втори жълт и червен картон на Луизиао в 90-ата минута.

Единственото попадение в 64-ата минута бе записано на Маркъс Рашфорд, но дойде след огромна помощ от младия вратар на домакините Миле Свилар. Рашфорд центрира опасно от пряк свободен удар, а Свилар улови топката, но влезе с нея във вратата си.

В същото време Базел победи с 2:0 при визитата си на ЦСКА в Москва. Българският национал Георги Миланов започна като титуляр за домакините и бе заменен в 70-ата минута.

Манчестър Юнайтед е на върха в групата с 9 точки, а Базел е втори с 6. ЦСКА е трети с 3, а Бенфика няма спечелена точка.

Барселона и Ювентус постигнаха домакински победи в третия кръг от Група „D“. Барселона срази Олимпиакос с 3:1 на своя „Камп Ноу”, а Лионел Меси бе сред голмайсторите. В същото време италианският шампион Ювентус доста се потруди у дома срещу Спортинг (Лисабон), но все пак успя да обърне резултата от 0:1 до 2:1.

Барселона е лидер в групата с пълен актив от 9 точки. Ювентус е втори с 6 точки, а Спортинг има 3 на третото място. Олимпиакос е последен без нито една спечелена точка.

ПСЖ и Байерн спечелиха убедително мачовете си съответно срещу Андерлехт и Селтик в група „B”. Парижани победиха като гости белгийския първенец Андерлехт с 4:0, като Неймар вкара едно от попаденията, а Байерн срази у дома шотландския шампион Селтик с класическото 3:0.

Пари Сен Жермен остава едноличен лидер с пълен актив от 9 точки, а Байерн е втори с 6. Селтик има 3, а Андерлехт е последен без нито една спечелена точка.

Челси и Рома завършиха наравно 3:3 в мач от група „С“. Двама бивши играчи на Манчестър Сити Един Джеко и Александър Коларов станаха голмайстори за Рома, след като домакините поведоха с 2:0. Изравнителният гол за Челси отбеляза Еден Азар, който също записа два гола в този мач, след първото попадение на Давид Луис.

В другия мач от същата група Атлетико (Мадрид) стигна до нулево равенство в Баку срещу Карабах.

След три кръга лидер е Челси със 7 точки, следван от Рома с 5, Атлетико Мадрид с 2 и Карабах с една точка.

Снимка: mirror.co.uk