Юнайтед победи Челси с 2:0 като гост, 2 гола на „сините“ отменени след ВАР (ВИДЕО)

Милан с минимално 1:0 над Торино в последен мач от кръга в Серия „А“

Манчестър Юнайтед спечели с 2:0 гостуването си на Челси в дербито от 26-ия кръг на Висшата лига. Успехът е исторически за „червените дяволи“, които за първи път във Висшата лига постигнаха две шампионатни победи в един сезон срещу лондончани.

Футболистите на Франк Лампард създадоха много голови положения, а голове на резервите Курт Зума и Оливие Жиру бяха отменени след намесата на ВАР. Реферът Антъни Тейлър преди почивката бе благосклонен към умишлено грубо действие на Магуайър срещу Миши Батшуай.

Минута преди края на първата част Аарън-Уан Бисака центрира отдясно, а Марсиал изпревари във въздуха Андреас Кристенсен и с глава откри резултата. В три минутното добавено време Педро изведе Батшуай на чиста позиция, но той пропусна да изравни.

В 56-ата минута след центриране от корнер Зума прати топката в мрежата на Давид Де Хеа, но радостта на домакините беше кратка, защото след преглеждане на ситуацията с ВАР Антъни Тейлър отмени гола. Повторенията показаха, че Брендън Уилямс наистина бива изблъскан от Сесар Аспиликуета, но след като самият испанец е бутнат в гръб от Фред.

В 63-ата минута Педро фаулира Фред на самата граница на наказателното поле. Зад топката застана Бруно Фернандеш, който нанесе хубав удар, но топката срещна гредата. В 65-ата минута Магуайър засече с глава центриране на Фернандеш и направи резултата 2:0.

В 77-ата минута Маунт центрира към Жиру и той с глава прати топката във вратата, но и този гол беше отменен. Засада действително имаше, макар и с милиметри.

До края на срещата Маунт удари греда след директно изпълнение на пряк свободен удар, а Одион Игало направи дебюта за Юнайтед.

„Не контролирахме много добре топката, понякога бяха мудни и небрежни, но играхме много добре в защита. Байи имаше страхотен първи мач след завръщането. Противникът нямаше късмет с два гола, отменени заради VAR.
Не мисля, че Магуайър направи нещо нередно, Батшуай падна върху него, така че той просто протегна крака си. За щастие, когато играех, нямаше ВАР“, заяви мениджърът на „червените дяволи“ Оле Гунар Солскяер.

„Това не е мач, който трябваше да загубим с 0:2. Имах добро усещане за този ден иго чаках с нетърпение. Не знам колко удара отправихме, но имаше много. Ако не вкараме, тогава е трудно да печелим мачовете си. Беше тежка нощ за Батшуай, нападателите са съдени по головете, това е факт. Не можем да разчитаме на Тами Абрахам през целия сезон.

Магуайър трябваше да бъде изгонен, това е ясно и очевидно. Аспиликуета бе натиснат, това трябваше да бъде дузпа. Жиру беше с ноктите си в засада, разбирам това правило. Не разбирам защо не гледат към монитора. Трябва да се използва“, заяви мениджърът на „сините“ от Лондон Франк Лампард.

Милан постигна минимален успех 1:0 над Торино в последен мач от 24-ия кръг на Серия А. Футболистите на Стефано Пиоли с актив от 35 точки заемат осма позиция, а „биковете“ записаха пета поредна загуба в шампионата и остана с 27 точки на 14-то място.

В 25-ата минута Милан поведе в резултата, Кастийехо центрира към Ребич, а той с мощен удар бе точен. Това бе петото попадение в Серия „А“ за хърватина, който играе при „росонерите“ под наем от Айнтрах Франкфурт.

Две минути преди края на полувремето Симон Кяер се контузи и трябваше да бъде заменен от Матео Мусакио, но аржентинецът обяви на своя треньор, че има проблеми с прасеца, което принуди треньора да пусне юношата Матео Габия.

За 20-годишния талант от школата на клуба това бе дебют в Серия „А“, а на почивката Мусакио бе оставен в съблекалнята.

След подновяването на играта Ибрахимович и Кастийехо пропиляха отлични възможности за втори гол. Торино отговори с удар на Андреа Белоти, който бе спасен от Донарума. До края на срещата най-чистото положение се откри пред Кастийехо, който за пореден път не бе точен.