Юнайтед победи с 2:0 Кристъл Палас и запази шансове за Шампионската лига (ВИДЕО)

Интер размаза с 4:0 СПАЛ и излезе на второто място в Серия „А“

Манчестър Юнайтед запази шансовете си да вземе място в Шампионската лига, след като Маркъс Рашфорд и Антони Марсиал вкараха голове за успеха с 2:0 над Кристъл Палас на „Селхърст Парк“.

Два кръга преди края на първенството Червените дяволи са на 5-о място с 62 точки, изоставайки от Лестър по голова разлика и от Челси с 1 точка. След като приеме Уест Хям в сряда, Манчестър Юнайтед ще пътува за Лестър в последния кръг от сезона.

Тимът на Оле Гунар Солскяер не показа тотално надмощие и можеше да си изпати, но съдията отказа претенциите на Кристъл Палас за дузпа при 0:0 след съприкосновение на Виктор Линдельоф с Уилфред Заха.

Минути след това решение на рефера Греъм Скот гостите откриха резултата чрез Рашфорд, който с финтове прати защитата на Орлите в грешната посока и откри резултата. В 55-ата минута попадение на Кристъл Палас беше отменено с ВАР заради засада, когато активният Заха асистира на Джордан Айю и той прати топката в мрежата.

12 минути преди края Юнайтед затвърди победата си, след като Бруно Фернандеш и Рашфорд комбинираха. Топката стигна до Антони Марсиал, който успя да изпревари Скот Дън и вкара за 2:0.

Кристъл Палас, които инкасираха шеста поредна загуба, са на 14-о място с 42 точки. Другата загуба за тях беше контузията на централния бранител Патрик ван Анхолт, който се сблъска с Марсиал и трябваше да напусне терена. Очакванията са за сериозна контузия в рамото или ръката и неизвестен период за възстановяване.

В другата късна среща Брайтън си гарантира напрактика оставането в елита, след като завърши 1:1 при визитата в Саутхямптън. Нил Мопе откри резултата в 17-ата минута, но Дани Ингс с 20-ото си попадение през сезона за Светците изравни в 66-ата.

При това положение Брайтън има 6 точки повече от Астън Вила и 18-ия Борнемут и голова разлика с 9 и 11 попадения по-добра. За да си бетонират мястото в Премиършип и реално, те се нуждаят от точка в останалите два мача.

Лестър потвърди претенциите си за място в Топ 4 на английската Висша лига, след като отнесе Шефилд Юнайтед у дома с 2:0 благодарение на головете на Айозе Перес и на резервата Демарай Грей. Резултатът остави „лисиците“ на 4-о място вече с 62 точки от 36 мача.

Айозе Перес откри резултата в 29-ата минута с рязък удар по земя от 14 метра, след като 19-годишният дебютант Люк Томас проби и му върна паса. 11 минути преди края Грей вкара за 2:0 след презицно изпълнение, завършило атака и подаване на Джейми Варди. „Лисиците“ пропуснаха до края на мача да постигнат по-убедителна победа, след като вратарят Дийн Хендерсън направи няколко чудесни спасявания. Самият Варди също се размина с гола в началото на второто полувреме.

Късно попадение за 1:1 на Тео Уолкът донесе равенство за Евертън, но съсипа мечтите на Астън Вила да се измъкне от опасната зона и да отърве изпадането. След доста скучното първо полувреме Вила откри резултата с първата си възможност в мача изобщо. Езри Конса прати топката в мрежата след подаване на Конър Хурихейн от свободен удар в 72-ата минута.

Евертън имаше проблеми в атаката до момента, когато Андре Гомеш проби и сложи топката на Уолкът, който три минути преди края изравни. Резултатът оставя Вила на 19-о място в класирането с 31 точки, на 3 точки от Уотфорд, който има и мач по-малко.

Интер (Милано) размаза с 4:0 намиращия се на дъното в Серия А СПАЛ (Ферара) и си върна 2-ото място след 33-ия кръг. Така пет кръга преди края лидерът Ювентус има 77 точки, а Интер се доближи на 6 пет кръга преди края.

Чилийският нападател Алексис Санчес затвърди впечатленията, че се намира в чудесна форма и изработи първото попадение в мача, дело на Антонио Кандрева в 37-ата минута. След това Кристиано Бираги удвои 10 минути след началото на втората част, Санчес лично заби третото попадение, а крайното 0:4 оформи Роберто Галярдини.

СПАЛ, който е с 11 точки зад спасителната зона и изглежда върви към края на трите сезона в елита, се съпротивлява до 37-ата минута, когато Санчес получи топка от централната зона и изведе Кандрева срещу вратаря Карло Летика.

Чилиецът беше в основата на най-добрите атаки на нерадзурите и с това подаване увеличи личната му статистика на 6 асистенции в последните 7 мача.

10 минути след началото на втората част се прояви и Лаутаро Мартинес, чийто пас с рикошет отиде у Бираги. Той стреля по земята от ъгъла на наказателното поле. След това Бираги след час игра сложи топката на главата на Санчес, който увеличи на 0:3. Галярдини вкара четвъртото попадение в 74-ата минута след пробив и центриране на Ашли Йънг от ляво.

В дерби на два застрашени отбора Торино отнесе Дженоа с 3:0 и остави Грифоните точно над чертата да води директна битка с Лече до края.

Бремер Силва Нашименто откри резултата за Торо в 31-ата минута. През второто полувреме се развихри Андреа Белоти, който подаде на Саша Лукич за 2:0 в 76-ата минута, а накрая сам вкара третия гол и оформи крайния резултат.