Юнайтед победи с 3:2 в Шефилд след обрат (ВИДЕО)

Рома без проблеми с 3:1 срещу 10 от Торино, изравни се с Ювентус

Манчестър Юнайтед победи Шефилд Юнайтед с 3:2 като гост в мач от 13-я кръг на английската Висша лига. Това бе десети пореден успех на „червените дяволи“ като гости.

Мачът започна ужасяващо за Манчестър Юнайтед и неговия вратар. В 5-тата минута Дийн Хендерсън подари топката на домакините, Макголдрик се възползва и изведе своя отбор напред в резултата.

Манчестър вдигна обороите и стигна до обрат още преди почивката. В 26-тата минута Рашфорд бе изведен от Линдельоф и със силен удар не остави шансове на Рамсдейл – 1:1. Седем след това Антони Марсиал получи фантастичен пас от Погба и направи резултата 1:2.

Само пет минути след подновяването на играта Рашфорд се разписа за втори път. Многоходова комбинация между Погба, Фернандеш, Марсиал и Рашфорд остави последния на стрелкова позиция и ударът му влетя в мрежата под отчаяния плонж на Рамсдейл.

Последните няколко минути момчетата на Оле Гунар Солскяер понамалиха темпото и логично получиха гол. Това се случи в 86-тата минута, когато Линдельоф не изчисти добре една топка, тя се удари в главата на Макголдрик и влезе в мрежата на Дийн Хендерсън за втори път.

Победата изкачи „червените дяволи“ до шестата позиция в класирането, а „остриетата“ остават закотвени на дъното с една единствена точка.

Рома спечели с 3:1 слещу Торино на „Олимпико“ и се изравни по точки с Ювентус в класирането на Серия „А“. Двата отбора имат по 24. Шампионите обаче са трети, а „вълците“ четвърти, тъй като Роналдо и компания имат предимство от прекия двубой между двата състава.

Гостите имаха проблеми още при пристигането за мача, след като автобусът им бе блокиран в малките улички на Рим и се наложи намеса на карабинерите, за да бъде отпушено движението.

Торино остана с човек по-малко в 14-ата минута и това се оказа фатално за надеждите  им да измъкнат нещо от „Олимпико“. Уилфред Синого пое към съблекалните. Той си заработи два жълти картона само в рамките на 7 минути. И двата бяха за груби нарушения срещу съперникови футболисти.

В 27-ата Рома се възползва от численото превъзходство и вкара първия гол в мача. Хенрих Михтарян посрещна отскочила топка и я мушна в мрежата на гостите. Десет след това Леонадро Спинацола получи пас от Бруно Переш, но след неговия шут топката премина встрани от вратата.

В 42-ата минута реферът Розарио Абисо свири дузпа в полза ва Рома заради нарушение на Бремер. Жордан Верету стреля от бялата точка и удвои резултата.

Рома вкара и трети гол в 68-ата минута. Борха Майорал центрира към Лоренцо Пелегрини, който преодоля Савич и с брилянтен удар вкара за 3:0.

Гостите все пак стигнаха до почетно попадение в 73-ата минута, когато Андреа Белоти успя да намали.