Юнайтед завърши годината с подарък за феновете и сър Алекс (ВИДЕО)

Ден преди днешния 80-и рожден ден на шотландеца „червените дяволи“ го зарадваха с 3:1 над Бърнли, посрещат 2022-а като шести в класирането

Манчестър Юнайтед ще посрещне Нова година на шесто място в класирането на английската Висша лига.

„Червените дяволи“ победиха у дома Бърнли с 3:1 в последния мач от програмата на първенството за календарната 2021-а, след като поведоха с класическото 3:0 за само 35 минути игра на „Олд Трафорд“.

Скот Мактоминей, автогол на Бен Мий и ново попадение на Кристиано Роналдо зарадваха привържениците на тима, който събра 31 точки и се изравни с петия Уест Хем.

Четвъртият Арсенал е с 35 в своя актив, но двата лондонски клуба са с мач повече от Юнайтед, докато Бърнли остана сред изпадащите с едва 11 точки и в серия от 6 шампионатни срещи без успех.

Наставникът на домакините Ралф Рангник направи половин дузина промени спрямо титулярите от последния двубой с Нюкасъл, завършил наравно 1:1.

На пейката останаха Маркъс Рашфорд, Рафаел Варан, Фред, Алекс Телеш и Диого Дало, докато Бруно Фернандеш бе извън състава заради наказание.

Вместо тях започнаха Люк Шоу, Ерик Баи, Арън Уан-Бисака, Неманя Матич, Джейдън Санчо и Единсон Кавани, а на трибуните, ден преди да навърши 80 години, бе клубната легенда сър Алекс Фъргюсън.

Пред погледа на шотландеца мачът започна вихрено, ала първата възможност за гол се откри пред нападателя на гостите Крис Ууд още в 3-ата минута.

Той обаче стреля с глава над гредата от отлична позиция.

Малко след това Ууд беше в засада, а в 6-ата минута Кристиано Роналдо бе изведен сам срещу вратаря с дълъг пас от Шоу.

Португалецът направи фрапантен пропуск – пресили удара си и прати топката над целта за нещастие на домакинските фенове.

Секунди след това обаче те ликуваха.

В осмата минута ги зарадва Скот Мактоминей, който се възползва от лошо повеждане на топката от Роналдо и стреля силно от границата на наказателното поле, за да открие резултата с дебютния си гол през сезона във Висшата лига за 1:0.

Последваха равностойни минути до 27-ата, в която двойно подаване на фланга направиха Шоу и Джейдън Санчо.

Последният стреля по диагонала, топката се отклони от капитана на гостите Бен Мий и спря в мрежата на Бърнли за втори път – 2:0.

Не след дълго отново Шоу изведе Кристиано и португалецът пак пропусна, но в 35-ата минута имаше доза късмет.

След мощен изстрел на Скот Мактоминей и намеса на вратаря топката се удари в страничната греда, ала попадна право у Роналдо, който отблизо я насочи технично в мрежата, за да оформи класиката с 14-ия си гол за сезона.

Той падна в 35-ата минута, но само 3 по-късно Бърнли намали.

Арън Ленън се възползва от грешка на Ерик Баи, намери място да стреля и с диагонален шут по земя се разписа за 3:1.

Второто полувреме започна с хубав шут на Грийнууд, спасен от вратаря на гостите, който в 63-ата показа страхотна класа, за да отрази и изстрел на Мактоминей.

Секунди след това Ерик Баи получи контузия и беше заменен принудително от Рафаел Варан.

Последваха болезнени моменти и за вратаря на Бърнли, и за Единсон Кавани, и за Мейсън Грийнууд, но след намеси на медиците те останаха на терена.

Постепенно домакините намалиха оборотите, ала до края не изпуснаха инициативата, за да се поздравят с успеха и да посрещнат 2022-а година в серия от 8 мача без загуба във всички турнири.