Юве обърна Интер с 2 гола на Кристиано и е на крачка от финала (ВИДЕО)

Юнайтед опустоши Саутхямптън с 9:0, вижте и резултатите в Купата на Испания и Купата на Германия

Ювентус направи важна крачка към финала за Купата на Италия след победа с 2:1 над големия съперник Интер в първи полуфинал в турнира. Кристиано Роналдо вкара и двата гола за успеха на „Старата госпожа“ в голямото дерби на италианския футбол.

Старши треньорът на Ювентус направи много промени в състава в сравнение със загубата от Интер с 0:2 на „Сан Сиро“ преди 16 дни за първенството, успя да преобрази отбора и да вземе реванш.

Началото на мача бе за домакините от Интер, които поведоха още в 9-а минута след серия от грешки в защитата на торинци. Николо Барела центрира ниско от дясно, Лаутаро Мартинес изпревари Матайс Де Лихт и промуши топката под плонжа на Джанлуиджи Буфон.

В състава на Интер отсъстваше наказаният за картони голмайстор Ромелу Лукаку и неговата липса се усети в следващите минути.

Ювентус взе инициативата и успя да изравни след точно изпълнена дузпа от Кристиано Роналдо в 26-а минута. Реферът първоначално подмина ситуацията, но след консултация с ВАР видя нарушение на Ашли Коул срещу Хуан Куадрадо и посочи бялата точка.

Шест минути по-късно Алесандро Бастони допусна груба грешка и позволи на Роналдо да открадне топката и да я прати в опразнената врата за 2:1.

През второто полувреме Интер упражни натиск, но защитата на Ювентус се справи, ръководена от вездесъщия ветеран Джанлуиджи Буфон, който изигра своя мач номер 1100 в професионалния футбол на клубно и национално ниво. Буфон заключи вратата си и отрази опасни удари на Матео Дармиан и Кристиан Ериксен.

Така Юве взе добра преднина преди реванша в Торино на 9 февруари.

В другия полуфинал тази вечер ще се срещнат Наполи и Аталанта.

Манчестър Юнайтед разгроми Саутхямптън с 9:0 в мач от 22-ия кръг на Висшата лига. „Червените дяволи“ не показаха милост и нанесоха съкрушително поражение срещу „светците“, които завършиха мача с девет души.

Още във 2-а минута гостите останаха с човек по-малко след червен картон на Якевич и това предопредели развитието на мача. Две минути преди края и Беднарек бе изгонен и остави Саутхямптън с девет души до края.

С победата тимът на Оле Гунар Солскяер се изравни на върха по точки с лидера Манчестър Сити, но „гражданите“ са с два мача по-малко. Саутхямптън остава 12-и с 29 точки.

Юнайтед поведе в 18-а минута, когато Уан Бисака постави началото на головата серия. На почивката домакините се оттеглиха с аванс от 4:0 след точни попадения на Маркъс Рашфорд, автогол на Беднарек и на Единсон Кавани.

През втората част Саутхямптън инкасира още пет гола. Антони Марсиал се отличи с две попадения, а по веднъж се разписаха Скот Мактоминей, Бруно Фернандеш от дузпа и Даниел Джеймс.

Така Юнайтед изравни рекорда си за най-резултатна победа във Висшата лига. Със същия резултат тимът печели срещу Ипсуич през 1995 година.

Саутхямптън губи за втори пореден сезон с 0:9, след като през миналата кампания отстъпи със същия резултат на Лестър.

Уулвърхямптън сложи край на серията от седем поредни мача на Арсенал без загуба във Висшата лига. „Вълците“ се наложиха с 2:1 срещу лондончани, които завърши мача с девет души.

Арсенал за последно усети вкуса на поражението във Висшата лига преди Коледа срещу Евертън. Уулвърхямптън е на други я полюс, като нямаше победа в елита в седем поредни мача.

Тимът на Микел Артета започна добре и поведе с гол на Никола Пепе в 32-а минута. В самия край на първата част Арсенал остана с 10 души след червен картон на Давид Луис за нарушение в наказатеното поле. Рубен Невес бе точен от точката за изпълнение на дузпа и изравни.

Малко след почивката Жоао Моутиньо бе точен и донесе трите точки на Уулс.

В 72-а минута и вратарят Бернд Лено бе изгонен и Арсенал доигра мача с девет души.

Двата отбора запазиха позициите си в класирането – Арсенал е 10-и с 31 точки, а Уулс е 14-и с 26.