Юве победи с 2:0 Интер в дерби без публика и отново е начело (ВИДЕО)

Юнайтед би Сити с 2:0 и Ливърпул е на 2 победи от титлата, Бетис спря с 2:1 Реал (Мадрид) по пътя към върха

Ювентус се върна на върха в класирането на Серия „А“ след победа с 2:0 над Интер в „Дербито на Италия“. Най-очакваният мач на Ботуша се игра пред празните трибуни на „Алианц Стейдиъм“ в Торино, а домакините напълно надиграха съперника си и така практически го лишиха от надежди за титлата.

Всички попадения в мача паднаха след почивката, като точни за Ювентус бяха Аарън Рамзи в 55-ата минута и резервата Пауло Дибала в 67-мата.

През първото полувреме играта не се водеше на особено високи темпове, което бе напълно обяснимо при липсата на каквато и да било атмосфера по трибуните. Най-добрият шанс за гол се откри пред крилото на Ювентус Дъглас Коща, но неговият удар в 15-ата минута бе спасен от завърналия се в стартовия състав на Интер Самир Ханданович.

Ювентус видимо вдигна оборотите в началото на второто полувреме и десет минути след подновяването на играта Аарън Рамзи откри. Блез Матюиди достигна една топка до самата аутлиния и я насочи към Кристиано Роналдо. Португалецът бе изпреварен от младия защитник на Интер Алесандро Бастони, но топката попадна у Рамзи. Бившият халф на Арсенал стреля по земята, топката се отби от крака на Стефан де Врай и влетя във вратата на гостите за 1:0.

Малко след това в игра се появи Дибала, който замени Гонсало Игуаин. Бившият играч на Палермо бързо направи разлика и с красиво изпълнение в 67-мата минута покачи на 2:0.

В 78-мата минута Кристиан Ериксен пропусна най-добрия шанс за гол за Интер, стреляйки над вратата над вратата на Ювентус.

Минута по-късно резервният вратар на Интер Даниеле Падели бе изгонен от пейката с червен картон за реплика, а в последните минути Кристиано Роналдо пропусна два много добри шанса, с които да направи успеха на торинци класически и сам да счупи рекорда от 11 поредни срещи в Серия „А“ с поне един гол.

С успеха над Интер Ювентус събра 63 точки след първите 26 кръга, с една точка повече от втория Лацио. Интер е трети с 54 точки, но има и мач по-малко от другите конкуренти за титлата.

Манчестър Юнайтед победи на „Олд Трафорд“ Манчестър Сити с 2:0 и за втори път надделя над шампионите в рамките на тази кампания във Висшата лига. По този начин играчите на Оле Гунар Солскяер постигнаха първи дубъл над съперника си от сезон 2009/10, а за норвежеца това бе трета победа в четири мача във всички турнири срещу Пеп Гуардиола през сезона.

Първото попадение в мача падна в 30-ата минута, когато Бруно Фернандеш изпълни технично пряк свободен удар, а топката попадна на волето на Антони Марсиал, който с премерен удар прокара топката между ръцете на Едерсон.
Домакините изиграха много силно първо полувреме, в което пропуснаха още няколко отлични възможности за гол.

В 41-вата минута играчите на Манчестър Юнайтед имаха заслужени претенции за дузпа, след като Николас Отаменди препъна в наказателното поле Фред, но главният съдия Майк Дийн не видя добре ситуацията и реши да покаже жълт картон на бразилеца за симулация.

През второто полувреме Манчестър Сити натисна, но отбраната на домакините бе наредена прекрасно и не допусна нито една сериозна грешка, която да позволи на Манчестър Сити да създаде реална голова възможност пред Давид де Хеа.

Търпеливата игра на Манчестър Юнайтед бе възнаградена в шестата минута на добавеното време, когато Скот МакТоминей се възползва от много лошо подаване на вратаря на „гражданите“ Едерсон и с прехвърлящ удар от близо 40 метра оформи крайното 2:0.

С победата Манчестър Юнайтед се върна на петото място в класирането с 45 точки, като изостава само на 3 от четвъртия Челси и на 5 зад третия Лестър.

Манчестър Сити пък остава на второ място в класирането на 25 точки зад водача Ливърпул и още в края на идната седмица Англия може да има нов шампион.

Бетис победи с 2:1 Реал (Мадрид) в последния мач от 27-мия кръг на Ла Лига и попречи на „кралския клуб“ да се завърне на върха в класирането.

В герой за домакините се превърна бившият играч на Барселона Кристиан Тейо, който вкара победния гол в 82-рата минута.

Двубоят на „Бенито Виямарин“ бе доста интересен и предложи сериозен брой възможности за гол и пред двете врати. Двата тима си размениха по един гол в самия край на първото полувреме.

В 41-вата минута Сидней октри резултата с бомбен диагонален удар, с който не остави никакви шансове на Тибо Куртоа, но Реал изравни в добавеното време, когато Карим Бензема бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Марсело.

През второто полувреме двата отбора също си размениха няколко възможности за гол, като за Бетис се отличи вратарят Хоел Роблес, който спаси далечен удар на Лука Модрич.

В 82-рата минута обаче домакините нанесоха решителния си удар чрез Тейо, който се възползва от грешка в отбраната на Реал и с добре насочен удар матира за втори път Куртоа.

До края на срещата и двата отбора имаха претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена. В заключителните секунди Карим Бензема можеше да изравни, но стреля покрай вратата на Бетис.

С успеха Бетис се изкачи на 12-о място в класирането с 33 точки, докато Реал е втори с 56, като изостава на две зад лидера Барселона.