Юве победи с 3:1 Рома и е на полуфинал за Купата (ВИДЕО)

ПСЖ на финал за Купата на лигата след 3:0 над Реймс

Ювентус спечели с 3:1 срещу Рома на „Алианц Стейдиъм“ в Торино и се класира за полуфиналите от турнира за Купата на Италия.

Шампионите решиха мача още до почивката. Те вкараха три гола през първото полувреме, разписаха се Роналдо, Бетанкур и Бонучи. Рома намали в началото на втората част, когато Джиджи Буфон си отбеляза автогол. „Вълците“ обаче нямах сили за нещо повече и записаха десета поредна загуба като гости на Ювентус. Преди 10 дни Роналдо и компания спечелиха с 2:1 на „Олимпико“ за първенство.

Във Франция Пари Сен Жермен се класира за финала на Купата на лигата след класическа победа 3:0 като гост на Реймс.

Бранителят Маркиньос откри резултата в деветата минута, когато засече с глава центриране от корнер на Неймар. В 31-ата последният отново центрира, този път от фаул, капитанът Тиаго Силва отклони топката с глава, а Конан от голлинията я вкара в своята врата.

В 73-ата минута домакините останаха с човек по-малко, тъй като Маршъл Мунетци получи директен червен картон за груб фаул спрямо Марко Верати.

Крайното 3:0 оформи 17-годишният бранител Нианзу Куаси чрез добавка след избит далечен изстрел на Леандро Паредес. Интересното е, че този гол е под номер 4000 в клубната история на френския шампион по отношение на официални двубои.

Така ПСЖ ще срещне Лион на финала на четвърти април.