Юве разби с 4:1 Удинезе, Кристиано подобри рекорд на Пеле (ВИДЕО)

Меси с мач №750 за Барса, победи за Милан, Манчестър Сити и Байерн (Мюнхен)

Ювентус победи с 4:1 Удинезе в последния мач на 15-ия кръг на Серия „А“. Торинци успяха да се реваншират пред феновете за фиаското в края на годината, когато Фиорентина ги победи с 3:0.

Кристиано Роналдо вкара нови два гола, с които задмина бразилската футболна легенда Пеле по брой отбелязани голове. Кралят на футбола има официално 757 попадения, а Кристиано вече е със 758. Освен това португалецът не е спирал да бележи в последните 20 години.

Срещата в Торино започна добре за домакините, като още в 7-та минута Рамзи пропусна отличен шанс да открие, след като на чиста позиция от няколко метра Мусо парира удара му.

В 10-та минута Удинезе поведе. Де Пол пое топката след центъра, продължи към Лазаня, който върна топката в наказателното и там отново Де Пол бе точен. ВАР обаче сигнализира, че капитанът на гостите е играл с ръка в началото на атаката и попадението бе отменено.

След половин час игра Ювентус поведе. Роналдо мина покрай няколко защитника и стреля от границата на наказателното поле, като намери перфектно горния десен ъгъл на вратата за 1:0.

Веднага след почивката домакините удвоиха. Роналдо получи малко след центъра и видя набиращия скорост Киеза. Португалецът пусна отличен извеждащ пас, а крилото преодоля с удар по земя Мусо – 2:0.

Само три минути след това Рамзи вкара и трети гол след разбъркване пред Мусо. ВАР обаче отново се намеси, като се видя, че уелсецът играе с ръка точно преди гола и попадението бе отменено.

Все пак в 70-та минута класическият резултат остана на таблото. Роналдо бе намерен свободен в наказателното от Бентанкур и нямаше как да сбърка.

В последните минути паднаха нови два гола. Първо Зангелаар отбеляза почетно попадение за гостите преди Дибала също да се разпише за крайното 4:1

Така Ювентус събра 27 точки на петото място и мач по-малко, докато Удинезе остана на 13-та позиция с 15 пункта.

Лидерът в Серия „А“ Милан запази първото си място в класирането, след като победи като гост Беневенто с 2:0 в първия мач за двата отбора за 2021 година.

„Росонерите“ играха с човек по-малко близо час, но това не се отрази сериозно на отбора, който стигна до комфортен успех, като дори нацели и гредата на два пъти.

Срещата започна спокойно и за двата отбора до 14-та минута. Тогава грешка на Монтипо при изнасянето остави Туя в много неприятна ситуация в наказателното поле, Ребич му отне топката, а бранителят го събори, което беше достатъчно за Паскуа да посочи бялата точка.

От 11-те метра Франк Кеси беше безпогрешен за 0:1.

Малко след това Роберто Инсине стреля, но ударът му срещна дясната греда на Донарума.

Така се стигна до 33-та минута. Тогава при грешно поемане на топката Тонали се опита да си я върне, но влезе малко по-остро към коляното на съперник. Първоначално Паскуа му вдигна жълт картон, но след консултация в ВАР той директно изгони халфа на Милан.

След почивката Милан не се върна напълно в защита и това даде резултат в 49-та минута. Тогава Ребич пусна пас към наказателното на Беневенто, Монтипо излезе неразчетено, като Леао го изпревари за топката и след това португалецът се възползва от празната врата и прати топката по перфектен начин в мрежата на домакините – 0:2.

След точно час игра Беневенто получи дузпа след нескоспосано отиграване на Раде Крунич. Зад топката застана Капрари, но той дори не уцели вратата и остави резултата непроменен.

В 72-та минута Чалханоглу нацели гредата след изстрел от дистанция, а 84-та същото стори и Франк Кеси.

Така Милан събра 37 точки на върха в Серия „А“ – на една пред съперника си за първото място Интер.

Срещи от 15-ия кръг на футболното първенство на Италия: Интер – Кротоне 6:2, Аталанта – Сасуоло 5:1, Каляри – Наполи 1:4, Фиорентина – Болоня 0:0, Дженоа – Лацио 1:1, Парма – Торино 0:3, Рома – Сампдория 1:0, Специя – Верона 0:1, Беневенто – Милан 0:2, Ювентус – Удинезе 4:1

Барселона спечели с минималното 1:0 гостуването си на Уеска от 17-ия кръг на Ла Лига. Френки де Йонг донесе успеха на каталунците срещу последния в класирането. Тимът на Роналд Куман е пети с 28 точки, на цели 10 от лидера Атлетико (Мадрид). Столичани имат и мач в аванс.