Ювентус наказа Юнайтед с 1:0 на „Олд Трафорд“ (ВИДЕО)

Автобусът на домакините отново закъсня, Жозе Моуриньо дойде пеш за мача, ето всички резултати

Ювентус победи като гост Манчестър Юнайтед в дербито на Шампионската лига снощи. Италианският гранд се наложи с минималното 1:0 на „Олд Трафорд“ и остана едноличен лидер в група „Н“ с пълен актив от 9 точки след първите три двубоя.

Настоящият не започна никак добре за домакините, които са втори с 4 точки, тъй като клубният им автобус закъсня за втори пореден път за среща от най-силния клубен турнир на УЕФА. Европейската централа вече наложи глоба на „червените дяволи“, защото трябваше да премести началния час на дуела с Валенсия в началото на месеца, но поне този път мачът с Юве стартира по план.

Той бе очакван с огромен интерес заради завръщането на Кристиано Роналдо на „Театъра на мечтите“, където първи от лагера на домакините се появи мениджърът Жозе Моуриньо. Впоследствие стана ясно, че португалецът е вървял пеша, след като умишлено избрал хотел на едва километър от стадиона, но въпреки това автобусът е пътувал 45 минути до съоръжението.

„Разходих се сред феновете, нахлупил качулка, но никой не ме позна. Разбрах, че и Ювентус е имал подобен проблем с придвижването“, коментира Специалния, решил да заложи на същите стартови 11, както и срещу бившия си тим Челси през уикенда.

Тогава Юнайтед стигна до пълен обрат от 0:1 и допусна изравняване за 2:2 в 96-ата минута, но сега бе напълно надигран от Юве и не загуби с разлика най-вече заради своя вратар Давид Де Хеа.

Малко след началния съдийски сигнал, докато Хуан Мата се подготвяше да изпълни свободен удар, един от феновете нахлу на терена на „Олд Трафорд“ и успя да се докосне до Кристиано Роналдо, макар и вече задържан от охраната.

В 17-ата минута пък португалецът напредна отдясно и центрира, след което Крис Смолинг изпревари Куардадо, но топката стигна до Пауло Дибала и той я прати в мрежата, за да открие резултата в полза на Ювентус. Това бе четвърто попадение за аржентинеца в турнира, като повече от него до момента има само сънародникът му Лионел Меси, който е с пет гола.

До почивката гостите тотално доминираха и само липсата на късмет, както и Де Хеа, ги лишиха от по-сериозна преднина. В 32-ата минута изигралият страхотен мач Родриго Бентакур пропусна чудесна възможност да удвои преднината на „бианконерите“, а в 41-ата Де Хеа блесна с двойно спасяване. Испанецът първо отрази мощен изстрел на Кристиано, след което и опита на Блес Матюиди за добавка.

След образцова атака в средата на втората част Роналдо отправи страховит изстрел към горния ъгъл на вратата, но Де Хеа отново показа световна класа и майсторски спаси.

Шанс за Юнайтед се откри четвърт час преди края на редовното време след отлично изпълнение на Пол Погба, чийто удар обаче срещна дясната греда и после рикошира в главата на Воичек Шчесни, но излезе в корнер.

„Старата госпожа“ остана без поражение през настоящия сезон, регистрирайки само победи и едно реми, докато „червените дяволи“ са с едва един успех в последните си седем опита и са едва десети във Висшата лига.

В другия мач от групата Йънг Бойс направи 1:1 у дома срещу Валенсия, като домакините изравниха от доста спорна дузпа.

Испанският гранд Реал (Мадрид) спря серията си от три загуби и загря за „Ел Класико“ с победа 2:1 у дома срещу чешкия Виктория (Пилзен).

Рома пък успя да победи с класическото 3:0 гостуващия ЦСКА (Москва) след неприятен инцидент в римското метро, при който десетки бяха ранени след авария на ескалаторите. С два гола за успеха се отличи Един Джеко, докато в най-резултатния мач на вечерта Хофенхайм и Лион не излъчиха победител в Германия – 3:3.

Резултатите: АЕК – Байерн (Мюнхен) 0:2, Йънг Бойс – Валенсия 1:1, Манчестър Юнайтед – Ювентус  0:1, Хофенхайм – Олимпик (Лион)  3:3, Рома – ЦСКА (Москва) 3:0, Аякс – Бенфика, Реал (Мадрид) – Виктория (Пилзен) 2:1, Шахтьор (Донецк) – Манчестър Сити  0:3