Ювентус нанесе първа загуба на Милан за сезона (ВИДЕО)

Аматьори изхвърлиха Атлетико (Мадрид) за Купата, Барселона обърна с 3:2 Атлетик (Билбао) в отложен мач с 2 гола на Меси

Ювентус нанесе първа загуба на Милан за сезона, след като спечели с 3:1 дербито между двата отбора от 16-ия кръг на Серия „А“. Федерико Киеза заби два гола за шампионите на „Сан Сиро“, един добави резервата Маккени. За „росонерите“ се разписа Калабрия.

Въпреки че загуби, Милан остава начело в класирането с точка пред градския съперник Интер и със седем пред четвъртия Юве, който обаче има мач по-малко.

Първата по-опасна ситуация в мача беше пред вратата на Юве. Кастийехо бе изведен в наказателното поле, но изстрелът му бе отразен от Шчeсни. В 15-ата минута гостите  бяха близо до отбелязването на гол след разбъркване в наказателното поле и изстрел отблизо на Федерико Киеза, който обаче се спря в страничния стълб.

Три по-късно шампионите все пак стигнаха до попадение. Федерико Киеза се озова сам срещу Донарума след подаване на Пауло Дибала  и този път не сбърка за 0:1.

Милан отговори с опасен удар на Леао отблизо, който обаче бе спасен от Шчесни. До него се стигна след грешка в отбраната на гостите. 10-ина минути по-късно и Чалханоглу имаше две добри възможности, но те бяха спасени от полския страж.

В 41-ата минута Милан успя да изравни. Разписа се Калабрия с удар под напречната греда.

Още в началото на втората част „росонерите“ можеха да стигнат до пълен обрат, след като Диого Далот стреля стреля, топката тупна коварно пред Шчесни, но той се справи и изби в ъглов удар.

Вместо това Киеза отбеляза втори гол за Ювентус в 62-ата минута. Асистенцията отново бе дело на Дибала.

Десет по-късно Кристиано Роналдо подаде към Маккени, който стреля от въздуха, но бе спрян от Донарума. Всичко приключи в 76-ата минута, когато  Деян Кулушевски проби по десния фланг и поднесе топката на Маккени, за когото остана само да се разпише за 1:3.

Интер загуби с 1:2 гостуването си на Сампдория в Генуа. По този начин тимът на Антонио Конте пропиля шанса да изпревари градския съперник Милан и да поведе в класирането. Освен това поражението сложи край на серията от осем поредни победи на Интер в първенството. Сампдория е на 11-а позиция.

Антонио Кандрева, който е преотстъпен именно от Интер, даде аванс на домакините в 23-ата минута. Той вкара от дузпа. Балде Кейта удвои преди почивката. Стефан Де Фрай върна едно попадение през втората част, но Самп удържа гостите и не допусна ново попадение.

Ромелу Лукаку бе оставен на резервната скамейка, след като получи лека контузия в мача с Кротоне, и влезе в игра чак в 63-ата минута. Неговият заместник Алексис Санчес пропусна дузпа в началото на двубоя в Генуа.

Рома записа трета поредна победа, след като надигра с 3:1 като гост на последния Кротоне. “Вълците” решиха мача още преди почивката, отбелязвайки три безответни гола. Много силен мач за Рома направи Борха Майорал. 23-годишният испански нападател отбеляза първите две попадения в двубоя и спечели дузпа за столичани, а тя бе превърната в гол от Хенрих Мхитарян. В 71-ата минута Владимир Големич бе точен за Кротоне.

Лацио победи Фиорентина с 2:1. Домакините поведоха в още в шестата минута, когато Фелипе Кайседо вкара хубав гол от воле. В 26-ата Луис Алберто изведе Чиро Имобиле, който с удар по земя прати топката зад гърба на Драговски, но попадението му не бе зачетено заради засада, видяна с помощта на ВАР. В 75-ата минута „орлите“ удвоиха преднината си. Този път Чиро Имобиле успя да запише името си сред голмайсторите. В 87-ата минута срещу Душан Влахович бе извършено нарушение, което доведе до дузпа. Влахович застана зад топката и успя да върне едно попадение за „виолетовите“.

Специя изненадващо спечели с 2:1 гостуването си на Наполи. Опашкарят в класирането стигна до успеха на ст. „Диего Марадона“, въпреки че игра с човек по малко от 77 минута. Така тимът на Винченцо Италиано сложи край на серията си от осем мача без победа в първенството и се измъкна от зоната на изпадащите. Наполи аристократично проигра положенията си, а с това и шанса да си върне четвъртото място, което му бе отнето от Саусуоло по-рано днес.

Българинът Андрей Гълъбинов не игра за гостите, тъй като продължава да лекува мускулна травма.

И трите гола в мача паднаха през втората част. В 58-ата минута Алесандро Петаня даде аванс на Наполи. Седем след това М Бала Нзола изравни от дузпа. Така се стигна до 77-ата, когато бранителят на Специя Адриан Исмайли получи втори жълт картон и пое към съблекалните.

Въпреки това в 82-ата минута халфът Томазо Побега реализира попадение, с което донесе успеха на гостите.

Аматьорският Корнея хвърли бобмата в туртира за Купата на Краля. Нискоразредният тим отстрани лидера в Ла Лига – Атлетико (Мадрид), след като спечели с 1:0 мача помежду им от 1/32-финалите на надпреварата.

Домакините от Корнея откриха резултата в 7-ата минута. Страхотното центриране на Агус Медина бе засечено във вратата от Адриан Хименес.

В 11-ата Чоло Симеоне трябваше да прави принудителна смяна. На мястото на Хосе Хименес се появи Савич. Девет след това Жоао Феликс пропусна да изравни резултата. В 23-ата Витоло сбърка в центъра и футболист на Корнея отне, но домакините не успяха да се възползват от грешката на „дюшекчиите“.

До почивката Саул пробва изстрел с левия крак към обратния ъгъл, но не бе точен.

В 56-ата минута изстрел на Торейра, насочен към левия ъгъл, бе избит, а в 63-ата Рикардо Санчес бе изгонен от игра след втори жълт картон и остави Атлети с човек по-малко.

Това съвсем обърка гостите и те така и не успяха да стигнат до попадение, което им костваше мястото в третия кръг на турнира.

Барселона продължава без грешка новата година. Каталунците постигнаха втора поредна победа през 2021-а, печелейки с 3:2 визитата си на Атлетик в Билбао.

Срещата бе отложена от втория кръг на испанската „Ла Лига“ и се игра на стадион „Сан Мамес“, където дебют записа новият треньор на домакините Марселино Торал.

Гостите обаче му го развалиха и взеха своето след две попадения на Лионел Меси, който нацели и две греди, докато с гол и страхотна асистенция се отличи младокът Педри.

Благодарение на успеха си каталунците събраха 31 точки и изместиха Реал (Сосиедад) от третото място във временното класиране.

Иначе домакините започнаха с летящ старт срещата и откриха резултата още в третата минута.

Ветеранът Раул Гарсия изведе отлично звездата Иняки Уилямс, който преодоля Клеман Лангле и се разписа за 1:0.

Малко по-късно и Юри Берчиче можеше да реализира, но Барса имаше късмет, тъй като не успя от малък ъгъл, а в 14-ата минута гостите изравниха.

Тогава капитанът им Лео Меси намери с чудесно извеждащо подаване Френки де Йонг, който от аутлинията върна към далечната греда, където непокрит бе Педри и с глава направи 1:1.

Последва принудителна смяна в състава на домакините заради травма на Берчиче в 32-ата минута и пълен обрат на каталунците в 38-ата.

Той стана факт след една образцова акция и хитър пас с пета на Педри, след който Лео Меси заби първия си гол за календарната година и десети в „Ла Лига“ за сезона.

В 43-ата той трябваше да вкара за 11-и път, но направи фрапантен пропуск, след като бе изведен от Антоан Гризман сам срещу вратаря, ала прати топката покрай целта.

Така Барса се оттегли на почивка с гол аванс.

В началото на втората част Меси реализира, но голът бе отменен заради засада, а в 59-ата минута нацели и гредата.

В 62-ата обаче нямаше какво да спре гениалния аржентинец и той се разписа за втори път след хубав пас на Гризман.

Десет минути по-късно Меси бе на сантиметри от хеттрик, ала нямаше късмет и за втори път удари греда, а до края Гризман пропусна също да впише името си сред голмайсторите.

В последната минута на мача това стори Икер Муниаин, но само, за да оформи крайното 2:3.

След него Барселона събра 31 точки, като има с 5 по-малко от Реал (Мадрид) и със 7 от лидера Атлетико, който е с два мача по-малко от преследвачите.

Атлетик (Билбао) остава девети с 21 точки от 18 срещи.