Загорец приема носителя на трофея Локо в първия кръг на Купата на България - DC news

Загорец приема носителя на трофея Локо в първия кръг на Купата на България

Лидерът в Югоизточната Трета лига отстрани Хебър (Пазарджик) с 2:1 с гол в последните секунди

Лидерът в Трета лига – Югоизточна група Загорец (Нова Загора) отстрани инфарктно втородивизионния Хебър (Пазарджик) с 2:1 и ще бъде домакин на двукратния носител на Купата на България Локомотив (Пловдив) в първия кръг на надпреварата.

Хебър откри още в осмата минута чрез Тодор Чаворски, но Димитър Видев изравни в 42-ата, а победното попадение отбеляза Ивелин Иванов в четвъртата минута на добавеното време.

Срещите от първия кръг трябва да се изиграят между 20 и 22 октомври.

Пирин (Благоевград) също се класира за 1/16-финалите след победа с 2:0 като гост на Родопа (Смолян). „орлетата“ стигнаха до успеха накрая с голове на Мирослав Пушкаров в 81-ата и на Александър Дюлгеров добавеното време. Техен съперник в първия кръг ще бъде Берое.

Спартак (Варна) пък изхвърли Локомотив (София) от турнира след 2:1 у дома, като и двата гола за домакините вкара Мартин Паскалев. В първия кръг те ще бъдат домакини на Арда (Кърджали).