Житница разби с 10:0 Цалапица и измести Асеновец от върха

Отборът на домакините посвети победата на младоженеца Найден Терзийски, Петьо Бунтов с хеттрик

Житница разби с 10:0 у дома последния в класирането Марица (Цалапица) и се върна на първото място с 31 точки, като измести ФК Асеновец с 30 точки. Гостите пък останаха със срамната нула в актива си.

Домакините наложиха превъзходството си, на кото по чудо головете заваляха едва след 35-ата минута. Тогава Петър Кундурджииски откри след асистенция на Петьо Бунтов, в 44-та самият Бунтов удвои след страхотен удар.

След почивката картинката бе същата. В 50-та минута Франц Станев вкара страхотен гол за 3:0, а 9 по-късно Бунтов вкара втория си гол. Мартин Болен и Петър Кундурджииски докараха нещата до 6:0. Бунтов записа хеттрик в 73-та минута. Играещият треньор на домакините Венцислав Павлов покачи на 8:0 в 74-та минута. Мартин Болен вкара за 9:0 В 75-та, а крайният резултат бе оформен отново от Венцислав Павлов в 82-та минута.

Отборът на Житница посвети гръмката си победа на Найден Терзийски, който непосредствено преди мача направи предложение за брак на своята любима Лора.

На 15 ноември Житница гостува на ФА Пловдив, а в последния кръг за есенния полусезон е домакин на Вихър (Войсил).

Конкурентът на първото място ФК Асеновец, който записа служебна победа с 3:0 над Кричим, е домакин на Чернозем слледващата седмица, а в последния кръг за полусезона гостува на ФК Тракия-2008 (Нови извор).

Източници: ЗС на БФС, plovdivderby.com