Златан Ибрахимович донесе 2:0 на Милан над Болоня (ВИДЕО)

Манчестър Сити започна сезона с 3:1 като гост на Уулвърхямптън

Златан Ибрахимович се разписа два пъти и донесе победата на Милан с 2:0 над гостуващия Болоня в първия кръг на италианския футболен шампионат.

38-годишният нападател откри резултата в 35-ата минута с глава, а пет минути след почивката оформи успеха на „червено-черните“ от дузпа.

Милан продължи серията си на 15 мача без поражение в калчото, която започна през миналия сезон.

Хиляда зрители изгледаха срещата от трибуните на „Сан Сиро“ при стриктни мерки за сигурност срещу Ковид-19, като домакините поканиха здравни работници да заемат разрешените места на стадиона.

Ибрахимович даде аванс на Милан след центриране на Тео Ернандес, а в началото на второто полувреме той беше точен от бялата точка, след като Исмаел Бенасер беше повален в пеналта от Рикардо Орсолини.

Шведът можеше да запише и хеттрик, след като беше изведен в чиста позиция от Хакан Чалханоглу, финтира стража на съперника Лукаш Скорупски, но загуби баланс и стреля край опразнената врата.

„Ако бях 20-годишен, щях да вкарам още два“, заяви Ибрахимович, който има 14 гола в 22 мача след завръщането си в Милан през януари.

„Не искам хората да говорят за възрастта ми, а да се отнасят към мен, както към всеки друг. Няма значение дали съм на 38“, допълни той.

Наставникът на Болоня Синиша Михайлович призна, че шведът е бил разликата между двата отбора.

„Те имаха Ибрахимович, а ние не. Всичко, което създадоха, дойде от него. Извън това, срещата беше равностойна“, коментира Михайлович.

Белгийската звезда Кевин Де Бройне се отличи с гол и асистенция, а Манчестър Сити победи Уулвърхямптън като гост с 3:1 в първия си мач за сезона в английското футболно първенство. Резултатът означаваше, че от старта от кампанията все още няма нито едно равенство, а с вкараните 44 гола в рамките на втория кръг са рекордни за Висшата лига.

Сити, който получи почивка в първия кръг заради участието си в Шампионската лига през август, стартира уверено. Играчът на миналия сезон Де Бройне откри резултата от дузпа в 20-ата минута, след като беше повален в пеналта от Ромен Сайс. След малко повече от половин час гостите удвоиха аванса си. Фил Фодън вкара от десетина метра след асистенция на Рахийм Стърлинг от ляво.

След почивката Уулвс също имаше добри шансове, но Даниел Поденсе и Раул Хименес направиха пропуски.

В 78-ата минута домакините все пак стигнаха до попадение след комбинация именно между двамата. Поденсе центрира от дясно и Хименес с глава прати топката в мрежата. В добавеното време Габриел Жезус подпечата успеха на манчестърци след подаване на Де Бройне.

„Не беше лесно. Знаехме, че трябва да започнем добре. Уулвс ни затрудняваше всеки път в последните ни мачове. Окуражаващо е, че играхме толкова добре“, коментира Де Бройне.