Златан Ибрахимович с 2 гола за победата на Милан с 2:1 нас Сасуоло (ВИДЕО)

Астън Вила стъпи на спасителния бряг след 1:0 над Арсенал, дебют за вратаря Димитър Шейтанов при загубата на Авеш с 0:4 от Бенфика

Милан победи Сасуоло с 2:1 и се изкачи на пето място в класирането на италианската Серия „А“. „Росонерите“ прекъснаха серията на Сасуоло от осем поредни мача без загуба, като и двата гола отбеляза ветеранът Златан Ибрахимович.

В 19-а минута Хакан Чалханоолу центрира в наказателното поле, където Ибрахимович с глава прати топката в мрежата. Сасуоло изравни в 39-а минута след точно изпълнена дузпа от Франческо Капуто за игра с ръка на Чалханоолу. В добавеното време на първата част Милан си върна преднината в резултата след бърза атака завършила с пас на Чалханоолу към Ибрахимович, който се разписа за втори път в опразнената врата.

В самия край на първото полувреме Сасуоло остана в намален състав след втори жълт и червен картон за бившия играч на Локомотив (Пловдив), Черно море и Левски Мехди Бурабия.

През второто полувреме Милан можеше да направи победата си по-изразителна. Ибрахимович пропусна да оформи хеттрик, след като се подхлъзна пред вратата в 66-а минута, Бенасер уцели греда, а десет минути преди края Бонавентура направи фрапантен пропуск, след като отблизо стреля в тялото на вратаря Консили.

Двубоят бе под номер 200 за 21-годишния вратар на Милан Джанлуиджи Донарума.

Аталанта спечели с минималното 1:0 у дома срещу Болоня и си върна втората позиция поне временно преди мача на Интер срещу Фиорентина тази вечер. Луис Муриел реализира единствения гол в 63-а минута. С попадението Аталанта събра в актива си 95 отбелязани гола този сезон, с което стана най-резултатният отбор в Серия А от над 60 години насам.
Предишният отбор, отбелязал 95 гола в един сезон, е Фиорентина през кампанията 1958/59. Аталанта обаче е далеч от абсолютния рекорд на Торинто от 125 гола през сезон 1947/48.

Астън Вила победи гостуващия Арсенал с 1:0 в среща от предпоследния 37-и кръг на английското футболно първенство. С успеха бирмингамци се изкачиха на спасителното 17-о място с 34 точки, като изпревариха само с гол по-добра голова разлика Уотфорд, който се свлече в зоната на изпадащите на 18-ата позиция след домакинско 0:4 от Манчестър Сити.

В нервен мач на „Вила Парк“ домакините стигнаха до единствено попадение в 27-ата минута, когато след корнер от ляво Тайрън Мингс продължи с глава и непокритият Трезере със силен удар от десетина метра прати топката в мрежата.

Четвърт час преди края Кинън Дейвис пропусна отличен шанс да удвои, след като се измъква в ляво в наказателното поле, но ударът му по диагонала не намери целта.
Домакините можеха да платят скъпо две минути по-късно, когато удар с глава на Еди Нкетиа се отби от гредата.

Арсенал остана на десето място с 53 точки и не може да завърши по-напред от осмата позиция, с което за първи път от 1995 година във Висшата лига ще приключи сезон извън Топ 6. Единствената надежда на лондончани за Евроучастие остава победа във финала за купата на ФА срещу Челси през следващия уикенд. Астън Вила пък гостува на друг застрашен от изпадане Уест Хям в последния кръг.

Манчестър Сити разгроми Уотфорд с 4:0 и записа 13-а поредна победа срещу съперника от април 2007 година. Рахийм Стърлинг се разписа два пъти през първото полувреме, а след почивката Фил Фодън и Аймерик Лапорт оформиха успеха. Уотфорд гостува на Арсенал в последния кръг с надеждата да се спаси.

Вратарят Димитър Шейтанов направи дебют в професионалния футбол при тежката домакинска загуба на Авеш с 0:4 от Бенфика в португалското първенство.
Юношата на Левски и син на Любомир Шейтанов изигра първия си мач за тима на Авеш и въпреки четирите гола във вратата му, остави отлични впечатления, като отрази седем удара.

Авеш вече изпадна от елита и това даде шанс на 21-годишния Шейтанов да запише първите си минути в мъжкия футбол.

Рафа Силва откри резултата за Бенфика още в 4-а минута, а Пици удвои от дузпа в началото на втората част. Гонзало Рамос вкара два бързи гола в последните три минути на мача за крайното 4:0.

Бенфика ще завърши втори в класирането, като тимът от Лисабон е на осем точки от шампиона Порто кръг преди края.