Златан се завърна с 2 гола за Милан срещу Каляри! (ВИДЕО)

Пиер-Емерик Обамеянг също вкара два за Арсенал за класическото 3:0 над Нюкасъл

Милан спечели с 2:0 гостуването си на Каляри от 18-ия кръг на Серия „А“. По този начин „росонерите“ отново дръпнаха с три точки пред градския съперник Интер на върха в класирането.

Тимът на Стефано Пиоли поведе още в седмата минута. Разписа се Златан Ибрахимович от дузпа, която беше отсъдена за нарушение срещу самия него. Попадението беше първо за шведа от ноември миналата година.

Милан продължи да бъде по-активен и в средата на първата част можеше да стигне до второ попадение, но Краньо спаси. В 37-ата минута гредата спаси Каляри попадение след изстрел на Калабрия.

Седем минути след почивката Милан  стигна до второ попадение. Негов автор отново беше Златан Ибрахимович, който получи топката от Калабрия на границата на наказателното поле, напредна и стреля. Попадението му обаче беше ревизирано от ВАР поради съмнения за засада, но в крайна сметка беше признато.

В 63-ата минута Каляри можеше да върне едно  попадение чрез Джовани Симеоне, но Донарума спаси. В ответната атака Ибрахимович пък пропусна да оформи своя хеттрик, след като беше спрян от Краньо.

Четвърт час преди края Милан остана с 10 души на терена, след като Алексис Салемакарс получи втори жълт картон малко след появата си на терена като резерва.

Каляри пропусна да се възползва от численото си преимущество. Удар с глава на Алберто Чери беше отразен от Донарума, а след това Лука Чепители също пропусна да вкара.

Арсенал победи с 3:0 Нюкасъл в двубой от 19-ия кръг на Висшата лига. Попаденията за тима на Микел Артета бяха дело на Букайо Сака и на Пиер-Емерик Обамеянг, който се разписа на два пъти.

Със спечелените три точки „артилеристите“ вече имат актив от 27 точки на десетата позиция, Нюкасъл пък е 15-и с 19.

В 15-та минута на двубоя Обамеянг сътвори един от пропуските на сезона. Острото подаване на Букайо Сака, бе избито с крак от Дарлоу, но топката попадна в Обамеянг, който вместо в опразнената врата, я прати в страничния стълб.

В 24-ата минута Алмирон пробяга почти целия терен и след взаимодействие с Керъл стреля силно, но в аут.

Три минути по-късно Обамеянг отново пропусна да се разпише. В 35-ата минута Обамеянг не подаде на спринтиращия Тиърни и загуби топката.

В началото на второто полувреме Лаказет отправи мощен шут, но Карл Дарлоу се отличи със страхотно спасяване. В 50-ата минута Томас Партей изведе Обамеянг, който този път преодоля Крафт и матира Дарлоу за 1:0.

В 61-ата минута тимът на Микел Артета стигна до втори гол. 19-годишният Букайо Сака засече във вратата на Дарлоу подаване на Смит Роу за 2:0.

В 77-ата минута Седрик Соареш асистира на Обамеянг за втория му гол в мача. Ситуацията беше разгледата от ВАР, защото останаха съмнения, че топката е напуснала очертанията на терена, но това не беше така и попадението остана.