Злато за ансамбъла на България от Световната купа в София (ВИДЕО)

Бронзов медал за Катрин Тасева, Невяна Владинова остана на осмо място

Ансамбълът на България по художествена гимнастика спечели титлата в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в София.

Възпитаничките на Весела Димитрова в състав Симона Дянкова, Стефани Кирякова, Мадлен Радуканова, Ерика Зафирова и Лаура Траатс изиграха страхотно композицията си с три обръча и два чифта бухалки и получиха оценка от 24.400 точки, от които 16.500 за трудност. Вчера българките получиха 24.950 точки за съчетанието с пет топки и така събраха сбор от 49.350 точки.

Прекрасните ни гимнастички вдигнаха феновете на крака с изпълнението си на смесената композиция на три обръча и два чифта бухалки, която се играе на музиката от саундтрака на филма „Най-великият шоумен“.

Зад България се класира Италия със сбор 48.800 (24.300 на пет топки и 23.900 на обръчи и бухалки). Топ 3 допълва Япония с 46.800 (23.350 на 5 топки и 23.050 на обръчи и бухалки).

В неделя Световната купа продължава с финалите на двете съчетания, като България ще се бори за отличията и на двете композиции.

В зала „Арена Армеец“ присъстват редица легенди на българския спорт, сред които Йорданка Благоева, Нешка Робева, Димитър Бербатов и други.

Катрин Тасева спечели бронзов медал в многобоя. Българката събра сбор от 80.150 точки, след като получи оценки 20.650 на обръч, 19.800 на топка, 21.200 на бухалки и 18.500 на лента.

Победителка в многобоя стана рускинята Александра Солдатова с 82.450 точки, а сребърното отличие спечели Линой Ашрам от Израел с 80.450 точки. Другата българка Невяна Владинова се нареди на осмо място със сбор от 75.900 точки.

Катрин Тасева се класира за всичките 4 финала утре, а Невяна Владинова ще играе във финалите на обръч и топка.