Зрелище! Юнайтед изхвърли Ливърпул от ФА Къп след 3:2 (ВИДЕО)

Победи за Атлетико (Мадрид), Барселона, Ювентус и Байерн (Мюнхен)

Манчестър Юнайтед изхвърли Ливърпул от турнира за Купата на Англия, след като спечели с 3:2 двубоя между двата състава от четвъртия кръг. Загубата е втора поред за шампионите, които само преди няколко дни отстъпиха с 0:1 на Бърнли за първенство. Тимът на Юрген Клоп няма победа в трети пореден мач от всички турнири. В същото време Юнайтед продължава с прекрасното си представяне през сезона. „Червените дяволи“ водят в класирането на Висшата лига, а вече са в осминафиналите на ФА Къп след победа над големия съперник Ливърпул.

Първата възможност в мача бе за гостите. В третата минута Вайндалдум получи от Салах на границата на наказателното поле, но ударът на нидерландеца бе блокиран от Мактоминей. В десетата Грийнууд проби на скорост отдясно и стреля в близкия ъгъл, но Алисон изби с крак.

Ливърпул откри в 19-ата минута. Страхотно подаване на Роберто Фирмино намери Мохамед Салах зад отбраната на „червените дяволите“ и египтянинът технично прехвърли Дийн Хендерсън за 0:1.

Само седем след това обаче Юнайтед изравни. Пол Погба отне топката пред наказателното поле на домакините и даде началото на бърза контраатака. Топката стигна до Рашфорд, който със страхотен диагонален пас намери Грийнууд. Последният овладя на гърди и със следващото си докосване простреля Алисон за 1:1.

До края на полувремето Манчестър Юнайтед на няколко пъти пропусна да направи пълен обрат. В 42-ата минута Фабиньо сгреши и беше принуден да фаулира Кавани пред наказателното поле. Бразилецът получи жълт картон, а Погба изпълни пряк свободния удар, но топката премина над вратата. Малко след това домакините имаха още по-добра възможност. Шоу центрира остро отляво, Алисон изби, след което Мактоминей стреля, но Тиаго изчисти пред голлинията. В края Погба нанесе нов опасен изстрел от границата на наказателното поле, но встрани от вратата.

Три минути след подновяването на играта Юнайтед все пак излезе напред в резултата. Мейсън Грийнууд изведе Рашфорд зад отбраната на Ливърпул, а Рийз Уилямс не успя да пресече паса. Нападателят на „червените дяволи“ излезе сам срещу Алисон и успя да се разпише за 2:1.

В 58-ата Джеймс Милнър изпусна страхотен шанс, но секунди по-късно Мохамед Салах изравни след асистенция на Роберто Фирмино. Много скоро след това Ливърпул можеше да вкара трети гол, но Хендерсън спаси силен удар на Александър-Арнолд, насочен в близкия му ъгъл.

Гостите продължиха да натискат и в 67-ата минута Хендерсън отново се намеси решаващо, след като Салах се измъкна и стреля отблизо с десния крак, но стражът на домакините го лиши от хеттрик.

Юнайтед си върна преднината в 78-ата минута. Фабиньо извърши нарушение срещу Кавани на границата на наказателното поле. Влезлият като резерва Бруно Фернандеш изпълни последвалия пряк свободен удар и не остави никакъв шанс на Алисон – 3:2!

До края Кавани пропусна да вкара четвърти гол за Юнайтед.

Атлетико (Мадрид) обърна Валенсия за 3:1 у дома мач от 20-ия кръг на Ла Лига. Успехът е седми поред за „дюшекчиите“ в първенството. По този начит тимът на Чоло Симеоне отново дръпна със седем точки пред пред втория в класирането Реал (Мадрид). Освен това Атлетико е с мач по-малко.

Първото по-опасно положение в мача беше на сметката на гостите. Хосе Хименес засече центриране от ъглов удар и насочи топката в горния ъгъл на вратата. Вратарят Хауме обаче успя да спаси. В 9-ата минута Ян Облак също трябваше да се намесва след хубав удар на Ману Вайехо от Валенсия.

Гостите поведоха секунди по-късно. Урош Рачич се измъкна от защитата на мадридчани и нанесе неспасяем удар за 1:0.

В 23-ата минута Атлетико изравни. Топката бе центрирана от ъглов удар. Жоао Феликс успя да се пребори и отблизо нямаше как да пропусне – 1:1.

Десет минути преди почивката Маркос Йоренте проби през центъра и шутира от границата на наказателното поле, но покрай вратата.

След почивката Атлетико продължи да настоява и успя да достигне до пълния обрат в резултата. В 54-тата минута Жоао Феликс намери Луис Суарес в наказателното поле. Уругваецът си нагласи топката и я прати майсторски в мрежата за 2:1.

В 68-ата минута Макси Гомес бе близо до изравнителния гол. 24-годишният нападател бе намерен в наказателното поле. Ян Облак обаче спаси изстрела му.

Четири минути по-късно Атлетико (Мадрид) сложи точка на спора, вкарвайки трети гол. Маркос Йоренте центрира към Анхел Кореа, който преодоля Доменех.

Барселона спечели четвъртото си поредно гостуване в Ла Лига, след като се наложи с 2:0 при визитата на Елче. Головете на каталунците реализираха Френки де Йонг през първото полувреме и Рики Пуч в самия край на двубоя.

Жорди Алба отправи опасен удар от въздуха в 29-ата минута, но не успя да намери очертанията на вратата на Елче и топката излезе в аут. Шест минути по-късно каталунците разиграха много добре в наказателното поле на домакините, но Педри се забави с удара и извади топката към Серхио Бускетс, който стреля, но право в ръцете на Едгар Бадия. Педри отправи удар от въздуха от границата на наказателното поле на Елче в 36-ата минута, но топката излезе в аут.

Каталунците поведоха в 39-ата минута, когато Френки де Йонг бе оставен непокрит и вкара топката във вратата на Едгар Бадия. Футболистите на Барселона имаха претенции за дузпа в 50-ата минута за игра с ръка на Диего Гонсалес в наказателното поле на Елче, но съдията Писаро подмина ситуацията.

Усман Дембеле отправи опасен удар от границата на наказателното поле на Елче в 55-ата минута, но Едгар Бадия плонжира и спаси. Елче пропусна страхотна възможност да изравни в 57-ата минута. Оскар Мингеса допусна много груба грешка и подари топката на Емилиано Ригони, който напредна и бе сам срещу Марк-Андре тер Стеген, но вратарят на Барселона направи невероятно спасяване.

Пред Антоан Гризман се откри шанс в 63-ата минута, но ударът му беше неточен и топката излезе в аут. Четири минути по-късно Педри отправи хубав удар от границата на наказателното поле на Елче, но Бадия спаси.

Педри направи добър пробив в 73-ата минута и нахлу в наказателното поле на Елче, след което се опита да подаде към свой съотборник, но топката се удари в ръката на играч на домакините и излезе в корнер. Съдията Валентин Писаро прецени, че няма основание да свири дузпа.

Серхио Бускетс пусна към Тринкао в 83-ата минута, а португалецът нахлу в наказателното поле на Елче, след което си отвори пространство и стреля, но Бадия спаси.

Вратарят на Елче Едгар Бадия направи страхотно спасяване в 86-ата минута, когато Антоан Гризман сложи топката на главата на Тринкао, който стреля с глава, но стражът на домакините демонстрира рефлекс и изби.

Барселона вкара втори гол в 89-ата минута. Френки де Йонг навлезе в наказателното поле на Елче, след което сложи топката на главата на Рики Пуч, който не пропусна да я вкара във вратата на Едгар Бадия.

С тази победа Барселона е на трето място в класирането с 37 точки, като продължава да изостава на три от втория Реал (Мадрид). Елче е предпоследен със 17 точки.